BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės susitikime su komisaru P. Gentiloni aptartas „Naujos kartos Lietuva“ plano įgyvendinimas

Data

2022 12 05

Įvertinimas
1
CC015126.jpg
Claudio Centonze nuotr.

Briuselyje Europos Sąjungos (ES) finansų ministrų susitikimuose dalyvaujanti ministrė Gintarė Skaistė susitiko su Europos Komisijos (EK) nariu, atsakingu už ekonominius klausimus, Paolo Gentiloni.  Susitikimo ašis – progresas įgyvendinant „Naujos kartos Lietuva“ planą ir EK lapkričio pabaigoje pateiktas pirmasis Lietuvos mokėjimo prašymas.

Susitikimo metu ministrė G. Skaistė komisarui P. Gentiloni pristatė padarytą „Naujos kartos Lietuva“ plano įgyvendinimo pažangą – įgyvendinta pusė plano reforminių veiksmų, pateiktas pirmasis mokėjimo prašymas 565 mln. eurų subsidijai, o numatytos investicijos įgauna pagreitį.

„Lietuva pateikusi pirmąjį mokėjimo prašymą už įgyvendintus numatytus reforminius veiksmus, deda tvirtą pagrindą tolimesnėms investicijoms stiprinant Lietuvos augimo potencialą bei atsparumą ateities sukrėtimams. Per ateinančius metus tikimės paskelbti kvietimų 2,1 mlrd. eurų investicijoms – beveik visai „Naujos kartos Lietuva“ sumai.  Taip pat atliepiant geopolitinius ir ekonominius iššūkius, artimiausiu metu ketiname pasinaudoti paskolų instrumentu ir papildyti planą investicijomis į atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą, energijos efektyvumo didinimą ir kibernetinį saugumą“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Susitikime ministrė G. Skaistė ir komisaras P. Gentiloni taip pat aptarė finansinės pagalbos Ukrainai 2023 m. ir ilgalaikio šalies atstatymo klausimus, būtinybę plėsti sankcijas agresorei rusijai bei ES fiskalinių taisyklių peržiūrą.