BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministro vadovaujama delegacija su EBPO šalimis diskutuoja apie Lietuvos ekonominę situaciją

Data

2020 09 24

Įvertinimas
2
IMG_0002.jpg

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka dalyvauja nuotoliniame posėdyje su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) ekspertais ir Ekonomikos ir vystymosi peržiūros komiteto nariais. Tai pirmas kartas, kai Lietuvos ekonominės apžvalgos ataskaita svarstoma komitete Lietuvai būnant pilnateise EBPO nare.

Video konferencijos metu V. Šapoka su EBPO ekspertais aptaria Lietuvos ekonominę situaciją, diskutuoja  apie vykdomą Lietuvos politiką, siekiant atsparaus, tvaraus ir integracinio ekonomikos atsigavimo. Taip pat susitikimo metu ministras pristatė ir šiuo metu įgyvendinamą Ateities ekonomikos DNR planą, kuris buvo palankiai įvertintas EBPO ekspertų.

„EBPO teigiamai įvertino tai, jog Lietuva COVID-19 krizę pasitiko finansiškai pasiruošusi, o šalies atsakas, siekiant sušvelninti COVID-19 pandemijos padarinius, buvo greitas ir visapusiškas. Priemonės, nukreiptos į verslo likvidumo išlaikymą, gyventojų užimtumo ir pajamų palaikymą, ekonomikos skatinimą padėjo išvengti didelio nuosmukio. Lietuva ekonominius išbandymus, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis atlaikė bene sėkmingiausiai. Labai vertiname EBPO įžvalgas ir rekomendacijas, kurios ypatingai svarbios dabartiniu laikotarpiu siekiant ekonominio atsigavimo“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

EBPO rengiama Lietuvos ekonomikos apžvalga – vienas išsamiausių EBPO atliekamų tyrimų. Didžiausias dėmesys skiriamas politikai, kuri užtikrintų ilgalaikį šalies ekonomikos augimą. Tai apima daugelį sričių – darbo rinką, konkurencingumą, žmogiškąjį kapitalą, tvarų finansų rinkų vystymąsi, inovacijas, socialinę ir sveikatos apsaugą, mokesčių sistemą, viešąsias išlaidas. Ekonomikos apžvalgos tikslas – identifikuoti sektorinių politikų poveikį ilgalaikiam šalies augimui ir makroekonominei situacijai.

EBPO ekonomikos apžvalga rengiama visoms EBPO narėms kas dvejus metus. EBPO ekspertų teikiamos rekomendacijos padeda identifikuoti problemas šalyje bei geriausius jų sprendimo būdus.

EBPO – tai 37 valstybes vienijanti tarptautinė organizacija, įkurta 1961 metais JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos, vienijusios Europos šalis bendram tikslui – atstatyti po II pasaulinio karo sugriautą ekonomiką. Organizacijos centrinė būstinė įsikūrusi Paryžiuje.

Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis, diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus makroekonomikos, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, technologijų, inovacijų srityse.