BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų viceministras: nepamirškime euro politinės svarbos

Data

2014 12 29

Įvertinimas
0

Iki euro įvedimo Lietuvoje liko 3 dienos. 343 Lietuvos bankų padaliniai, 330 Lietuvos paštų, 14 kredito unijų skyrių ir 3 Lietuvos banko kasos baigia rengtis nemokamai keisti litus į eurus. Šis darbas bankuose prasidės sausio 1 d., paštuose ir kredito unijose – sausio 2 dieną.

Finansų viceministras Algimantas Rimkūnas akcentuoja ne tik praktinius pasirengimo euro įvedimui aspektus, tačiau primena ir šio žingsnio politinę svarbą.

„Mūsų šalis taps Europos Sąjungos branduolio, kurį sudaro stipriausios Europos ekonomikos ir kur gimsta reikšmingiausi ekonominiai ir finansiniai projektai, dalimi. Be to, atsižvelgus į šiandienos geopolitinę padėtį, įsivesdami eurą stiprinsime ir šalies saugumą. Kalbant apie praktinius dalykus, esame gerai pasirengę, perėmę gerąją latvių ir estų patirtį. Neabejoju, kad pirmosiomis sausio dienomis žmonės, pamatys, kad viskas yra paprasčiau nei atrodo euro įvedimo išvakarėse“, – sakė finansų viceministras.

Litus į eurus paštai ir kredito unijos nemokamai keis iki 2015 m. kovo 1 d., 343 bankų skyriai – iki 2015 m. birželio 30 d., 89 bankų skyriai – iki 2015 m. gruodžio 31 d. (tik litų banknotus). Lietuvos bankas litus į eurus nemokamai keis neribotą laiką.

Litų į eurus keitimo vietų žemėlapį bei darbo laiką rasite interneto svetainėje www.euras.lt arba sužinoti paskambinus nemokama euro linija 8 800 34 528.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt