BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų viceministrė V. Česnulevičiūtė: „Siekiant didinti ekonominį saugumą būtina įgyvendinti „Naujos kartos Lietuva“ plano reformas“

Data

2022 09 06

Įvertinimas
0
MART4774pp.jpg

Rytoj, rugsėjo 7 d., finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė dalyvaus Utenoje vyksiančiame ekonomikos forume „Utena 2022. Žaliasis kursas, energetinė nepriklausomybė ir geopolitiniai iššūkiai regiono verslui ir savivaldai“, kuriame skaitys pranešimą apie žaliąją ekonomiką ir pristatys „Naujos kartos Lietuva“ planą. 

„Geopolitinė situacija, kaip viena iš sudedamųjų, lėmė tai, kad žaliajai transformacijai tiek ES, tiek atskirų valstybių narių mastu skiriamas maksimalus dėmesys. Siekiant didinti ekonominį saugumą būtina įgyvendinti „Naujos kartos Lietuva“ plano reformas“, – pažymi viceministrė V. Česnulevičiūtė. 

Anot viceministrės, laipsniškas perėjimas prie atsinaujinančių energetikos šaltinių, racionalus jų panaudojimas ir importuojamo iškastinio kuro minimizavimas sustiprintų ekonomikos atsparumą galimiems šokams. Būtent šios reformos ir yra numatytos 2,225 mlrd. eurų vertės  Europos Sąjungos finansuojamame „Next Generation EU“ „Naujos kartos Lietuva“ plane. 

Ekonomikos forume taip pat vyks diskusija tema „Žalioji pertvarka Utenos regione: kur esame ir kur link einame“, pranešimus skaitys Europos Komisijos atstovybės, Lietuvos banko, Utenos rajono savivaldybės ir verslo atstovai. 

Primename, kad žalioji pertvarka yra viena iš ES prioritetinių sričių, todėl „Naujos kartos Lietuva“ plane jai numatyta daugiausiai dėmesio, 43 proc. visų lėšų. 

Daugiau informacijos apie forumą rasite ČIA.