BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Fintech plėtra – lyderystei regione

Data

2018 01 11

Įvertinimas
2
pc.jpg

Finansinių technologijų sektorius Lietuvoje sparčiai auga, inovacijos yra ne tik pritaikomos, bet ir kuriamos, šalyje steigiasi naujos kompanijos ir darbo vietos – taip Vyriausybei pristatyta Fintech sektoriaus plėtros Lietuvoje ataskaita.

“Metai buvo tikrai nepaprasti – nuo drąsaus pareiškimo, kad tapsime finansinių technologijų lyderiais regione iki tarptautinio pripažinimo ir naujų įmonių kūrimosi. Dabar esame Fintech žemėlapyje ir niekam nekyla abejonių, kad esame to verti. Finansinių technologijų plėtra yra vienas Vyriausybės programos prioritetų – nuolat tobuliname teisinę aplinką, esame sukūrę veiksmingas paskatas įmonių plėtrai ir nežadame sustoti“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Kuo Lietuva patraukli pasaulio Fintech bendrovėms plėstis ar startuoliams kurtis? Ne tik dėl greičiausio interneto. Mūsų šalis Fintech bendrovėms patraukli ir dėl sukurtos infrastruktūros, ir dėl palankios verslui aplinkos, ir dėl talentingų žmonių. Įmonės gali pasinaudoti specialia Lietuvos banko sukurta „Newcomer“ programa, taip pat greičiausiu Europos Sąjungoje licencijavimo procesu. Daugelį verslų pritraukia Lietuvoje esanti pasaulinio lygio informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūra.

Šalyje kuriasi ir plečiasi Fintech ekosistema – yra įsisteigusios Fintech Lithuania ir Fintech Hub LT asociacijos, finansinių paslaugų ir inovacijų centrai, veikia 600 narių vienijantis blokų grandinės technologija (angl. blockchain) besidominčiųjų klubas „Vilnius Blockchain Club“, atsiranda vis daugiau įmonių, norinčių naudoti šią technologiją įvairiose srityse.

Finansų ministerija drauge su partneriais organizuoja analogų šalyje neturinčias tarptautines konferencijas, kurios pritraukia profesionalus ir lyderius iš viso pasaulio. „Fintech konferencija 2017“ dalyvavo apie 1000 finansų rinkų politikos formuotojų, akademikų ir verslo atstovų iš Lietuvos, JAV, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Estijos, Belgijos, ir kitų šalių. Taip pat Europos rekonstrukcijų ir plėtros banko bei Europos Komisijos. Tai buvo didžiausias iki šiol finansų technologijų renginys Baltijos šalyse.

Ateities perspektyvoje – „Blockchain“ technologijos pritaikymo viešajame sektoriuje įvertinimas, e-rezidento projekto įgyvendinimas, atsiskaitymo ne grynais pinigais valstybės institucijose plėtra ir kitų priemonių įgyvendinimas. Antrąjį šių metų ketvirtį planuojamas veiksmų priemonių plano atnaujinimas ir pateikimas LR Vyriausybei.

Finansų ministerija iki š.m. vasario 20 d. kviečia visas visuomenės suinteresuotas grupes teikti pasiūlymus dėl „Fintech“ industrijos plėtros Lietuvoje veiksmų plano įgyvendinimo priemonių plano atnaujinimo. Pasiūlymai bus svarstomi ir vertinami „Fintech“ tarptinstitucinėje darbo grupėje ir teikiami LR Vyriausybė tvirtinimui.  Pasiūlymus siųsti: [email protected].