BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„FinTech“ plėtros skatinimui – palanki ir saugi aplinka

Data

2021 10 22

Įvertinimas
0
AdobeStock_103844532.jpeg

Finansų technologijų („FinTech“) sektoriaus dalyviai teikia inovatyvias paslaugas verslui ir vartotojams ir didina konkurencinį spaudimą. Be to, šiame sektoriuje kuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos, mokami mokesčiai į valstybės biudžetą, prisidedama prie platesnės startuolių ekosistemos vystymo šalyje. Apie būtinybę užtikrinti palankią aplinką tolesniam „FinTech“ sektoriaus augimui, skiriant deramą dėmesį rizikų valdymui kalbėta šiandien vykusiame Finansų rinkų politikos formavimo patariamosios komisijos posėdyje. 

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, Lietuva yra suinteresuota tolesniu „FinTech“ sektoriaus tvariu augimu, todėl valstybė prisidės prie šio tikslo kurdama saugią, plėtrai tinkamą aplinką. 

„Technologinės kompanijos veikia išnaudodamos vieningos Europos Sąjungos rinkos galimybes ir nepaisydamos fizinių valstybių sienų. Todėl svarbu, kad „FinTech“ sektoriaus veiklos reguliavimas nekurtų dirbtinių barjerų inovatyvių įmonių veiklai. Vystydami šiuolaikinius iššūkius atliepiantį reguliavimą, greitas ir kokybiškas viešąsias paslaugas, taip pat suvienijant atsakingų institucijų ir rinkos dalyvių jėgas rizikų valdymui, kibernetinio saugumo bei pinigų plovimo prevencijos užtikrinimui, kuriame dinamišką ir progresyvią  ekosistemą. Tokiu būdu stiprinsime ne tik technologiškai pažangios, bet ir sėkmingai rizikas valdančios šalies reputaciją“, − pažymėjo G. Skaistė.

„FinTech“ sektoriaus plėtra ir brandos didėjimas išlieka vienas iš prioritetinių Lietuvos banko tikslų. Siekiame, kad ji būtų tvari, teikiamą naudą aiškiai jaustų mūsų šalies vartotojai ir Lietuva išliktų Europos Sąjungos finansų technologijų centras ilguoju laikotarpiu. Augimo dinamika turi derėti su augančia sektoriaus branda, įmonių investicijomis į atitiktį, pinigų plovimo prevencijos priemones ir paslaugų kokybę“, − sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus. 

Finansų rinkų politikos formavimo patariamosios komisijos posėdyje taip pat buvo aptarta padėtis finansų rinkoje, aptarti pasiūlymai dėl kapitalo rinkos plėtros. 

Primename, jog Lietuvos Respublikos finansų įstaigų įstatyme numatyta, kad finansų rinkos politikos formavimo klausimais Finansų ministrui pataria ir finansų rinkos politikos įgyvendinimą stebi Finansų rinkos politikos formavimo patariamoji komisija, kurią sudaro: Finansų ministras esantis ir Komisijos pirmininku; finansų viceministras, atsakingas už finansų rinką; Lietuvos banko valdybos pirmininkas; Lietuvos banko už finansų rinkos priežiūrą atsakingo padalinio vadovai.