BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Fitch Ratings“: Lietuva toliau išlaiko tokį pat aukštą kredito reitingą su stabilia perspektyva

Data

2021 12 18

Įvertinimas
1
AdobeStock_154882728.jpeg

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ dar kartą patvirtino 2020 m. sausį Lietuvai suteiktą „A“ ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą.

Agentūros ekspertų sprendimą dėl Lietuvos reitingo lėmė patikima Europos Sąjungos narystės palaikoma politinė kryptis ir „A“ reitingą turinčių šalių medianą viršijantys valdysenos rodikliai. Lietuvos ekonomika yra maža ir atvira, tačiau atsparus eksporto sektorius ir ribotas makroekonominis disbalansas padėjo sumažinti COVID-19 pandemijos poveikį šalies ekonomikai. 

Nuo paskutinės peržiūros Lietuvos ekonominės perspektyvos pagerėjo. Po labai nedidelio sumažėjimo – tik 0,1 proc., 2020 m. „Fitch Ratings“ prognozuoja, kad ekonomika šiemet augs 4,9 proc., o 2022 m. – 3,9 proc.

„Fitch Ratings“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinę 2020 m. sausį, kai ilgalaikio skolinimosi reitingas buvo pakeltas iš „A-„ į „A“.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A+“ (stabili perspektyva), „Moody‘s“ – „A2“ (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – „A (aukštas)“ (stabili perspektyva).

Kredito agentūros pranešimą galite rasti ČIA.
 
Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

„Fitch Ratings“ bendrovė priklauso įtakingų kredito reitingo agentūrų grupei, tokių kaip „Standard & Poor's“ ir „Moody's Investor Service“. Kredito reitingams išreikšti jos vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.