BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


FM konkursas: jaunieji akademikai ir jų įžvalgos apie ES investicijas

Data

2018 11 12

Įvertinimas
4
IMG_9183 – kopija.JPG

Europos Sąjungos investicijos leidžia ženkliai didinti smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumą, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, tačiau vis dar yra sričių, kuriose investicijų panaudojimas galėtų būti našesnis – apie tai savo baigiamuosiuose mokslo darbuose rašė studentai, kurie tapo penktojo Finansų ministerijos studentų darbų konkurso laureatais.

Renginio metu buvo apdovanoti penki geriausius bakalauro ir magistro darbus Europos Sąjungos investicijų panaudojimo tema parašę studentai, kurie pasidalino 4000 eurų piniginį prizą.

Šiais metais rašto darbuose buvo nagrinėjamas galimas šeimos politikos priemonių poveikis gimstamumui, skurdo ir socialinės atskirties problema, ES investicijų poveikis smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumui ir kitos temos.

Apdovanoti autoriai teigia, jog svarbu skirti daugiau dėmesio regionuose verslą norinčioms pradėti ar plėsti įmonėms, o skirstant ES struktūrinių fondų lėšas atsižvelgti į tai, kokią pridėtinę vertę jos padės sukurti.

„Konkurso dalyviai kasmet atranda aktualių ir įdomių temų, imasi analizuoti Europos Sąjungos skiriamų investicijų vertę tiek Lietuvos, tiek kitų šalių kontekste. Man labai smagu matyti konkursui pateiktų darbų kokybę, gilią analizę bei originalų požiūrį į egzistuojančias problemas. Matydamas jų įžvalgas, matau stiprią ateitį“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Mokslo darbų konkursą apie ES investicijų efektyvumą Finansų ministerija organizuoja jau penktus metus iš eilės. Šiais metais konkurse dalyvavo 9 studentai iš 5 aukštųjų mokyklų: Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto bei Utenos kolegijos.

Jų darbus vertino kompetentinga komisija: Mykolo Romerio universiteto profesorius Alvydas Baležentis, Centrinės projektų valdymo agentūros direktorė Lidija Kašubienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega, Viešųjų investicijų plėtros agentūros generalinio direktoriaus pavaduotoja Kristina Vaskelienė ir Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorius Ramūnas Dilba.

Vertinant darbus buvo atsižvelgiama į studento pasirinktos temos aktualumą, darbo analitiškumą, pagrįstumą, praktinį išvadų pritaikymą ir darbo svarbą ES fondų investicijų efektyvumo vertinimui bei stiprinimui.

Konkurso laureatai

Magistro darbų kategorija:

  • I vieta: Dalia Pranckėnaitė, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas. Darbo tema: „The Effect of EU Funding on Financial Performance of Lithuanian SMEs“. Darbo vadovė - prof. dr. Valdonė Darškuvienė.

  • II vieta: Justina Jakštienė, Vytauto Didžiojo universitetas. Darbo tema: „Šeimos politikos priemonių galimas poveikis gimstamumui (vaikų priežiūros paslaugų plėtra)“. Darbo vadovė – prof. habil. dr. Vlada Stankūnienė.

Bakalauro darbų kategorija:

  • I vieta: Ieva Kirstukaitė, Vytauto Didžiojo universitetas. Darbo tema: „Europos Sąjungosfinansinės paramos pridėtinės vertės šalims narėms analizė“. Darbo vadovė – prof. dr. Kristina Levišauskaitė.

  • II vieta: Jovita Gaižauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Darbo tema: „Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos poveikis skurdo ir socialinės atskirties mažinimui Lietuvoje“. Darbo vadovas – dr. Grigorij Žilinskij.

Papildomos premijos:

  • Papildoma premija už rašto darbo aktualumą skirta Nijolei Zalunskaitei (Vilniaus universitetas). Darbo tema: „Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama finansinėmis priemonėmis, nukreipta į smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumo didinimą Lietuvoje“. Darbo vadovė – doc. dr. A. Fominienė.