BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Gerinamos sąlygos smulkiajam verslui

Data

2015 12 01

Įvertinimas
0
turgus_elta.jpg
ELTA nuotrauka

Vilnius, gruodžio 2 d. Vyriausybė posėdyje pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nustatyti lankstesnę PVM apskaičiavimo tvarką daliai smulkiųjų verslininkų.

Projekte numatyta, kad dalis PVM mokėtojų turėtų teisę pasirinkti specialią apmokestinamojo momento nustatymo tvarką, pagal kurią prievolė apskaičiuoti PVM atsiranda tik gavus atlygį už prekes ar paslaugas – t. y. mokestis būtų mokamas tik gavus pajamas. Jeigu atlygis išmokamas dalimis, PVM taip pat apskaičiuojamas dalimis kiekvienos atlygio dalies sumokėjimo momentu.

Nustatyta, kad teisę pasirinkti taikyti specialią apmokestinamojo momento nustatymo tvarką turi PVM mokėtojas, tiekiantis žemės ūkio produkciją, kurios tiekimas įforminamas žemės ūkio produkcijos išrašymo sąskaita faktūra, taip pat PVM mokėtojas, kurio pajamos iš šalies teritorijoje vykdomos veiklos per metus (paskutiniuosius dvylika mėnesių) neviršija 60 tūkstančių eurų. Be to, ši tvarka galės būti taikoma ir naujai įsteigtam juridiniam asmeniui, kurio pajamos iš šalies teritorijoje vykdomos ekonominės  veiklos per metus (paskutiniuosius 12 mėnesių) nuo įsteigimo neviršijo ar nenumato viršyti 60 tūkstančių eurų.

Prašymas taikyti specialią apmokestinimo momento nustatymo tvarką turėtų būti teikiamas mokesčių administratoriui centrinio mokesčių administratoriaus nustatyta tvarka. Naujosios taisyklės turėtų būti taikomos pradedant kitu mokestiniu laikotarpiu nuo prašymo ją taikyti pateikimo dienos. 

Pakeitimais siekiama užtikrinti galimybę lengviau išspręsti neretai kylančias finansines problemas tarp stambių ir smulkiųjų verslininkų bei sudaryti palankesnes sąlygas smulkiojo verslo skatinimui.

PVM įstatymas tobulinamas, įvertinus Seimo nario Vytauto Juozapaičio bei Finansų ministerijos pasiūlymus.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2199 378
[email protected]
www.finmin.lrv.lt