BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Griežtinamos priemonės prieš PVM nemokėjimą

Data

2014 12 23

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 23 d. Finansų ministerija šiandien Vyriausybei svarstyti teikia nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 104 straipsnio nuostatų įgyvendinimo“ pakeitimo projektą, kuriuo siekiama dar labiau sumažinti mokestinio sukčiavimo prielaidas, užtikrinti mokestinių prievolių įvykdymą ir neteisėtos veiklos prevenciją.

 Pastaruoju metu plinta sukčiavimai su akcizais apmokestinamomis prekėmis, kaiiš anksto susitarę nuslėpti mokėtinus mokesčius asmenys pradeda pirkimo pardavimo sandorių seką (vadinamoji ,,karuselinio“ sukčiavimo schema). Tokių tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir kitose ES valstybėse atliekamų sandorių pasekmė – PVM nesumokamas nė vienoje ES valstybėje.

 Siekiant šito išvengti, siūloma nustatyti papildomus, be jau esančių, atvejus, kai mokesčių administratorius turi teisę pareikalauti pateikti  laidavimo arba garantijos dokumentą. Priėmus pataisas, tokį dokumentą reikėtų pateikti įsigyjant ir (arba) tiekiant energinius produktus, importuojant prekes, kurios tiekiamos į kitą ES valstybę ir todėl šioms prekėms Lietuvoje taikomas 0 proc. PVM tarifas. Tai taip pat galiotų, kai importo PVM perduodamas administruoti Valstybinei mokesčių inspekcijai bei kai atliekamų kontrolės procedūrų metu yra nustatoma mokesčių įstatymų pažeidimų, dėl kurių mokesčių mokėtojui būtų priskaičiuotos papildomos mokesčių bei su jais susijusios sumos, požymiai.

 Nutarimo projekte taip pat siūloma nustatyti, kad daugeliu galiojančių atvejų ir siūlomais naujais atvejais garantijos reikalaujama tik iš rizikingų mokesčių mokėtojų (pagal VMI patvirtintus rizikos kriterijus).

 Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9337
www.finmin.lt