BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Į visas keturias puses – pažinti Vilnių

Data

2020 09 23

Įvertinimas
0
geležinkelio rūmai JVF.jpg

Visą rugsėjį,  kiekvieną ketvirtadienį ir penktadienį, Finansų ministerijos darbuotojai kviečiami apsiauti patogiai ir jungtis į spartaus ėjimo žygį. Tokiu būdu ministerijoje yra minima Europos Judumo savaitė. Daugiau nei 25 kilometrų, daugiau nei 40 000 žingsnių, daugiau nei 150 Finansų ministerijos darbuotojų ir daugiau nei 100 sustojimų Vilniuje – toks rezultatas bus pasiektas rugsėjo pabaigoje.

Profesionalei gidei Liudai Matonienei padedant buvo sudaryti keturi skirtingi maršrutai į keturias puses nuo Finansų ministerijos, kuri yra Lukiškių skersgatvyje. Pagrindiniai tikslai, sudarant maršrutus – kuo daugiau nueiti, kuo daugiau pamatyti ir būtinai sutilpti į pietų pertrauką. Taip atsirado keturios ekskursijos: į Žvėryną, pasivaikščiojimas Gedimino prospektu, pakilimas į Naujamiestį ir kelionė į kitą Neries krantą, kurios tikslas – naujoji Vilniaus architektūra.

Žvėrynas – tai vieta, kurioje atostogavo aristokratai, buvo gydoma nuo „limpančių ligų“, veikė apatinio trikotažo gamykla „Triumfas“, buvo atidaryti pirmieji gimdymo namai žydėms. Čia iki šiol gyvena garsiausi Lietuvos kompozitoriai ir yra dalis Rygos garsiojo kabančio tilto. „Pabūti su bendradarbiais, persimesti vienu kitu žodžiu žygiuojant Vilniumi, pažiūrėti viena kryptimi, išgirsti naujų istorijų – tai vertinga patirtis, ką jau kalbėti apie darnų judėjimą be jokios taršos ir tą malonų nuovargį po to“, – sako Finansų ministerijos darbuotoja Agnė Valentaitė.

Atrodė, kad pasivaikščiojimas po Gedimino prospektą bus pats trumpiausias ir laiko, ir nueitų kilometrų skaičiumi, tačiau pats turtingiausias matytinų objektų gausa. „Atsitiko, kad nuėjome daugiau nei 3 kilometrus, iš viso suskaičiavome 5230 žingsnių ir pamatėme beveik 30 sustojimo vertų pastatų. Sužinojome, kur gimė Barbora Radvilaitė, kur gyveno ir kūrė Josifas Brodskis, kur mokėsi Vytautas Kernagis ir savo inicialus iki šių dienų paliko Marija Oginskienė. Sunku patikėti, kad tokia didelė kelionė sutilpo į nepilną valandą“, - pasakojo idėjos sumanytoja Jovita Valeikaitė La Ferrera.

Naujamiestis buvo Vilniaus priemiesčiu į kurį buvo vežamos visos miesto šiukšlės. Tik devyniolikto amžiaus pabaigoje čia pradėjo statytis svarbūs pastatai: gražiausi Art nouveau  gyvenamieji namai, gulinčiu Vilniaus dangoraižiu vadinami Geležinkelio rūmai, ypatingo dailumo namas, kuriame gyveno Žemaitė ir priešai jį tas, kuriame vaikystę leido Romain  Gary. „Iš tiesų tose vietose būta, tomis gatvėmis eita, tačiau jos sušvito visai kitomis spalvomis ir papasakojo neįtikėtinų istorijų. Naujamiestyje mane labai nustebino senovinių nuotraukų ekspozicija, ji tokia įdomi ir ją galima laisvai apžiūrėti“, -  įspūdžiais dalinasi Finansų ministerijos darbuotoja Kristina Čatrauskienė.

Paskutinė ekskursija planuojama šį penktadienį. Finansų ministerijos darbuotojai planuoja apžiūrėti Konstitucijos prospekto įžymybes. Taip bus pabaigtas pasivaikščiojimų ciklas skirtas Europos Judumo (be jokios taršos) savaitei paminėti.