BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Investicijoms pritraukti – nauja tarptautinė finansinė priemonė

Data

2019 04 24

Įvertinimas
0
IMG_4463.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien dalyvauja Europos padengtųjų obligacijų tarybos (ECBC) susitikime Rygoje, kuriame investuotojams, reguliuotojams bei bankams pristatoma Baltijos šalių iniciatyva – bendros trijų šalių padengtųjų obligacijų sistemos kūrimas. Tai – didžiausias padengtosioms obligacijoms skirtas renginys Europoje, kuris pirmą kartą vyksta Baltijos šalyse.

„Baltijos šalių iniciatyva kurti bendrą kapitalo rinką matoma ir vertinama Europoje. Vieningas teisinis reguliavimas, naujų finansinių priemonių diegimas bei rinkai reikalingos infrastruktūros kūrimas suteiks finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų, kurias jie galės naudoti finansuojant verslą, taip pat sukurs sąlygas ateiti į regioną naujiems tarptautiniams investuotojams bei padidins Baltijos šalių konkurencingumą finansų rinkose“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Vienas pirmųjų Baltijos šalių projektų – bendros padengtųjų obligacijų sistemos kūrimas. Ji turėtų užtikrinti, kad siekiant išleisti padengtąsias obligacijas, bankai kaip užtikrinamąjį turtą galėtų naudoti turtą iš visų trijų valstybių. Taip būtų padidintas kuriamo instrumento patrauklumas.

Pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą Seimui numatoma teikti svarstyti šio  pavasario sesijoje.

 

Papildoma informacija:

  • 2018 m. kovo mėn. Estija, Latvija ir Lietuva susitarė dėl bendros Baltijos šalių kapitalo rinkos kūrimo, remiamo Europos Komisijos (EK) ir ERPB, siekiant sustiprinti savo ekonomikas ir paskatinti investicijas darbo vietų kūrimui.
  • 2018 m. liepos mėn. Finansų ministerija viešai konsultacijai pateikė pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą, suteiksiantį finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų ir finansuoti verslo įmones bei tokiu būdu prisidėti prie  ilgalaikio šalies ekonomikos augimo skatinimo.
  • Š. m. kovo mėn. ERPB su konsultantais pristatė tarpinę ataskaitą dėl vieningo Baltijos valstybių padengtųjų obligacijų reglamentavimo. Joje išskirtos pagrindinės sritys, dėl kurių vienodo teisinio reglamentavimo nacionaliniuose teisės aktuose turi susitarti Lietuva, Latvija ir Estija.
  • Pakeitimas vertybiniais popieriais – procesas, kurio metu emitentas (kredito, finansų įstaigos) apjungia keletą finansinio turto rūšių ir jų pagrindu išleidžia vertybinius popierius. Taip sukuriami nauji vertybiniai popieriai, kurie siūlomi investuotojams, o emitentas gautomis naujomis lėšomis gali daugiau finansuoti šalies verslą. Dažniausiai šis finansavimo instrumentas būdavo taikomas būsto paskolų rinkoje, tačiau ilgainiui prigijo ir kitose srityse, pvz., kredito kortelių, paskolų automobiliams įsigyti ir t.t.