BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Įsibėgėja derybos dėl ES sanglaudos politikos reglamentų po 2020 m.

Data

2018 11 30

Įvertinimas
0
{5ADD261F-85ED-FB4B-9196-28F454A93A1B}.jpg

Šiandien finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė dalyvauja Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje Briuselyje. Valstybių narių ministrai, atsakingi už ES sanglaudos politiką, kviečiami diskutuoti apie pasiektą pažangą derybose dėl svarstomų reglamentų straipsnių, skirtų strateginiam planavimui, investicijų programavimui ir veiklos peržiūrai.

„Palaikome Europos Komisijos siekį supaprastinti 2021–2027 m. strateginių programavimo dokumentų rengimą ir paspartinti veiksmų programų įgyvendinimą, tačiau manome, kad mažų valstybių atveju strateginį požiūrį galima išlaikyti ir kelis ES fondus apimančios veiksmų programos lygyje, nerengiant papildomo strateginio dokumento kaip Partnerystės sutartis. Esame pasiruošę ir toliau diskutuoti dėl skirtingų investicijų planavimo lankstumo priemonių, tačiau palaikome siūlymą, kad visas investicijas galima būtų suplanuoti 7 metų laikotarpiui, o perprogramuoti tik tada, jeigu vidurio laikotarpio veiklos peržiūra parodo, kad veiksmų programa nesiekia numatytų tikslų ir iššūkių“, – pažymėjo finansų viceministrė.

Taip pat Lietuva siekia, kad, kaip ir dabartinime programavimo laikotarpyje, projektų pridėtinės vertės mokesčio lėšos būtų pripažįstamos tinkamomis finansuoti iš ES fondų, jeigu jos negali būti susigrąžinamos pagal nacionalinius teisės aktus, nes tai papildoma finansinė našta valstybės biudžetui.

Posėdžio metu išsakytos valstybių narių pozicijos turės įtakos siekiant bendro kompromisinio sutarimo ES Taryboje dėl atitinkamų reglamentų straipsnių.