copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Įsigalioja sutartis tarp Lietuvos ir Japonijos dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo

Data

2018 08 31

Įvertinimas
2
AdobeStock_78997662.jpeg

Šiandien Vilniuje apsikeista Lietuvos ir Japonijos diplomatinėmis notomis dėl dvigubo pajamų apmokestinimo išvengimo, mokesčių slėpimo ir vengimo prevencijos. Tai reiškia, kad praėjusių metų liepą pasirašyta sutartis įsigalioja ir bus pradėta taikyti nuo 2019 metų.

Sutartis leis išvengti dvigubo apmokestinimo atvejų, kai pagal įstatymus nuo tų pačių pajamų ir kapitalo reikėtų mokėti mokesčius ir Lietuvoje, ir Japonijoje.

Tai 55-oji sutartis, kurią taikys Lietuva, siekdama užtikrinti glaudesnius ekonominius ryšius ir skatinti investicijas. Pasirašyta sutartis turėtų sukurti dar palankesnes sąlygas šalių bendradarbiavimui.

Lietuvos ir Japonijos prekybos apyvarta 2017 metais siekė 156,9 mln. eurų, Japonija užėmė 32 vietą didžiausių Lietuvos prekybos partnerių sąraše. Lietuvos eksportas į Japoniją siekė 118,4 mln. eurų (31 vieta).

Šios sutarties nuostatos įgyvendins EBPO ataskaitose numatytas priemones dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių srityje, kurias Lietuva yra įsipareigojusi įgyvendinti.