BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Išrinktas „Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos pirmininkas

Data

2021 10 29

Įvertinimas
0
AdobeStock_81751773.jpeg

Šiandien vykusiame tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos posėdyje išrinktas naujasis jos pirmininkas. Juo tapo nepriklausomas narys Alfonso Faubel, turintis didelę tarptautinę patirtį energetikos sektoriaus bendrovėse, ypač – atsinaujinančių išteklių energetikos srityje.

„Visų pirma dėkoju už pademonstruotą pasitikėjimą – man yra didelė garbė būti išrinktam „Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos pirmininku. „Ignitis grupė“ jau ne kartą yra pademonstravusi lyderystę Baltijos šalių energetikos sektoriuje ir užsibrėžusi ambicingus ateities planus kuriant ir plėtojant naujosios energetikos sprendimus, prisidedančius prie klimatui neutralios visuomenės formavimo. Tikiu, kad naujosios sudėties stebėtojų taryba taps patikimu partneriu toliau prisidedant prie grupės sėkmės istorijos ir kuriant energetiškai sumanų pasaulį“, – sako Alfonso Faubel.

Naujasis „Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos pirmininkas per pastaruosius dešimt metų sukaupė vertingos patirties atsinaujinančių energijos šaltinių – sausumos ir jūrinio vėjo jėgainių versle. A. Faubel taip pat užėmė vadovaujančias pareigas „Siemens Gamesa“ ir „Alstom/GE“ kompanijose, laikomose pagrindinėmis žaidėjomis pasaulinėje vėjo jėgainių rinkoje. Būdamas „Alstom /GE“ vyresniuoju viceprezidentu jis prisidėjo prie bendrovės žengimo į 16 naujų rinkų. 

Iš viso A. Faubel turi net 34 metų energetikos, skaitmeninimo ir automobilių pramonės srityse ir yra vertinamas dėl verslo transformacijų, veiklos tobulinimo, darbo su komandomis skirtingose kultūrinėse aplinkose visame pasaulyje patirties.

„Sveikinu naująjį stebėtojų tarybos pirmininką. Tikiu, kad jo vadovavimo bei ekspertinės kompetencijos energetikos, finansų sektoriuje ir turima tarptautinė padėtis sustiprins įmonę bei prisidės prie „Ignitis grupės“ užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Tarp jų – tvarus ir sklandus bendrovės augimas, didesnės vertės kūrimas Lietuvos gyventojams, energetikos pokyčių regione įgyvendinimas bei žaliosios energetikos plėtojimas“, – teigia finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

Naujos kadencijos „Ignitis grupė“ stebėtojų taryba iš penkių nepriklausomų narių bei dviejų Finansų ministerijos atstovų patvirtinta spalio 26 d. įvykusiame neeiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime. Jais be minėto A. Faubel tapo kompetenciją energetikos bei finansų sektoriuose, organizacijos valdymo srityse bei patirtį tarptautinėse verslo kompanijose sukaupę Tim Brooks, Lorraine Wrafter bei praeitoje tarybos kadencijoje jau dirbę Bent Christensen, Judith Buss. Finansų ministerijos atstovais paskirtos ministerijos ekspertės Aušra Vičkačkienė ir Ingrida Muckutė.


Papildoma informacija:
•    Stebėtojų taryba yra kolegialus „Ignitis grupės“ veiklos priežiūrą atliekantis bendrovės organas, renkamas 4-iems metams. Ją sudaro 7 nariai, iš kurių penki yra nepriklausomi; kitus du, vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu, deleguoja 73,08 proc. bendrovės akcinių valdanti Finansų ministerija (smulkiesiems investuotojams priklauso 26,92 proc. akcijų). 
•    Tarptautinę kandidatų į nepriklausomus AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos narius atranką vykdė vadovų ir vadovaujančio personalo paieška užsiimanti agentūra UAB „J. Friisberg & Partners“, kartu su tinklo „J. Friisberg and Partners International“ partneriais. Atrankoje dalyvavo 152 kandidatai, sulaukta didelio tarptautinių kandidatų iš Vokietijos, Danijos, Ispanijos susidomėjimo. Kandidatų į nepriklausomus narius pasirinkimą lėmė patirtis energetikos srityje bei globaliose rinkose, stambiose verslo įmonėse („Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos kompetencijų profilį galite rasti čia).