BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Įstatymo projekte – didesnės galimybės verslui pritraukti investicijas

Data

2015 12 16

Įvertinimas
0
crowfunding.jpg
Europos Komisijos piešinys

Vilnius, gruodžio 16 d. Finansų ministerija suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei pateikė Sutelktinio finansavimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad įmonės ir investuotojai greičiau ir paprasčiau surastų vienas kitą.

„Sutelktinis finansavimas - santykinai nauja, bet pasaulyje sparčiai populiarėjanti finansinė priemonė, kuri Lietuvoje patrauklių ir inovatyvių idėjų turintiems verslininkams sukurs daugiau galimybių pritraukti lėšų verslo pradžiai bei plėtrai. Šios priemonės privalumas – investuoti skatinami ne tik juridiniai asmenys, bet ir gyventojai, norintys „įdarbinti“ pinigus. Potencialūs investuotojai galės aktyviau dalyvauti įvairių projektų įgyvendinime, taip prisidėdami prie ekonomikos augimo bei naujų darbo vietų kūrimo“, - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Sutelktinio finansavimo pagalba projektų sumanytojai, ypač naujai įsteigtos ir sparčiai augančios įmonės, naudodamiesi internetinėmis platformomis, galės pritraukti lėšas iš norinčiųjų investuoti rato. Ši verslo finansavimo forma patraukli dėl mažesnės priklausomybės nuo tradicinių verslo finansavimo būdų, galimybės pasiekti platesnę investuotojų dalį, o taip pat dėl galimybės patikrinti, ar nauji produktai bus patrauklūs būsimiems klientams.  

Finansų ministerijos pateiktu įstatymo projektu siekiama apibrėžti sutelktinio finansavimo platformų operatorių veiklos sąlygas ir reikalavimus (įrašymo į priežiūros institucijos tvarkomą sąrašą, informacijos teikimo ir kitus reikalavimus), būtinus užtikrinti tinkamą investuotojų apsaugą. Pavyzdžiui, projekte nustatyta bazinė 1000 eurų suma, kurią asmuo galėtų investuoti į vieną projektą per metus. Didesnę sumą galės investuoti informuotasis investuotojas, o taip pat gyventojai ar įmonės po tinkamumo įvertinimo.

Projekto sumanytojas, per sutelktinio finansavimo platformą siekiantis sudaryti finansavimo sandorį, kurio vertė – nuo 100 tūkst. iki 5 mln. eurų per metus, nepriklausomai nuo finansavimo sandorio rūšies, privalėtų parengti informacinį dokumentą kaip viešai platinamos vidutinio dydžio emisijos atveju. Jeigu numatoma finansavimo sandorio vertė siektų ar viršytų 5 mln. eurų per metus, projekto sumanytojas galėtų sandorį sudaryti tik išleisdamas vertybinius popierius Vertybinių popierių įstatymo nustatyta tvarka. 

Sutelktinio finansavimo platformos operatorius privalės visą savo veiklos laikotarpį turėti tam tikrą nuosavą kapitalą (ne mažesnį kaip 40 000 eurų arba apskaičiuotą nuosavo kapitalo poreikį, lygų 0,2 proc. nuo per sutelktinio finansavimo platformą finansuotų ir finansuotojams dar negrąžintų sumų dydžio – priklausomai, kuris dydis didesnis) arba kitas prievolių užtikrinimo priemones (civilinės atsakomybės draudimą, finansų įstaigos laidavimą ar garantiją). Taip pat numatoma, kad finansavimo platformos operatoriaus veiklą prižiūrės Lietuvos bankas.

Įstatymo projektas parengtas įgyvendinant Vyriausybės programos prioritetinę priemonę, pagal kurią numatyta tobulinti gyventojų santaupų investavimo į ekonomiką mechanizmą, kartu didinant verslo finansavimo šaltinių įvairovę. Įstatymo projektą parengė Lietuvos banko ir Finansų ministerijos specialistai.

Su projektu galite susipažinti pagal šią nuorodą
 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2390187
Finmin.lrv.lt
vrs@finmin.lt