BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


JAV domisi bendradarbiavimo su Lietuva galimybėmis

Data

2019 09 10

Įvertinimas
0
IMG_20190910_135020_1.jpg

Apie Lietuvoje sėkmingai veikiančias finansines technologijas (Fintech), potencialias JAV investicines galimybes bei bendradarbiavimą Lietuvai investuojant – visa tai šiandien aukšto lygio susitikime aptarė finansų ministras Vilius Šapoka ir JAV Pensilvanijos valstijos gubernatorius Tomas Wolfas.

„Lietuva garsėja kaip finansinių technologijų centras pasaulyje, todėl valstijoms esame vartai į Europos Sąjungą. Potenciali šalių partnerystė investavimo, bendrų verslo modelių ir finansinių technologijų srityse Lietuvai galėtų atnešti ir globalią sėkmę“, – kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuva finansinėms technologijoms po 2016 metų skiria didelį dėmesį. Vyriausybė, paskelbusi finansinių technologijų plėtrą vienu iš prioritetų, skiria dėmesį, atveriant naujas galimybes inovacijoms taikyti bei saugumui užtikrinti.

Kalbant apie finansines technologijas, Lietuva tapo Fintech centru ne tik regione, bet ir Europos Sąjungos bendroje rinkoje: sukurta palanki infrastruktūra, programos, skirtos skatinti inovatyvias finansines paslaugas. Pagal licencijuotų elektroninių pinigų įstaigų skaičių Europoje Lietuva pernai įkopė į pirmąją vietą. Vien per 2018 metus mūsų šalyje veikiančių Fintech įmonių skaičius išaugo nuo 117-os iki 170-ies, o dirbančiųjų šiame sektoriuje skaičius per metus padidėjo septyniais šimtais – iki 2,6 tūkst. Lietuvoje veikia tokios Fintech įmonės iš JAV kaip „Shift4 Payments“, „Verifone Baltic SIA Lithuanian branch“, „EIS Group“, „REVEL Systems“, „Arxan“, taip pat finansų įmonės „Nasdaq“, „Western Union“, „Moody‘s“ ir kt.

„Lietuva yra ne tik potenciali investuoti, bet tai yra šalis, į kurią jau yra investuojama. Palaikome gerus santykius su Lietuva. Jungtinių Valstijų nacionalinės tarnybos bendradarbiauja su Lietuva jau 26 metus. Lietuviško kapitalo kompanijos veikia Pensilvanijos valstijoje, o Pensilvanijos kompanijos – Lietuvoje. Be to, mano nuomone, Pensilvanijos valstija yra antra pagal ten gyvenančių lietuvių bendruomenės dydį. Taigi, mes turime gražius ir ilgus santykius su Lietuva ir aš tuo didžiuojuosi. Tikiuosi padaryti viską, ką galiu, kad šie santykiai taptų dar geresni“, - sakė JAV Pensilvanijos valstijos gubernatorius T.Wolfas.

Lietuvoje nuolat tobulinama reguliavimo aplinka verslui ir investuotojams ypatingą dėmesį skiriant inovacijoms. Mokestinėje sistemoje taikoma pelno mokesčio lengvata į technologinį atsinaujinimą investuojančioms įmonėms, o papildomos priemonės –  įmonėms, vykdančioms mokslinių tyrimų ir eksperimentinę (MTEP) veiklą. Lietuva pasižymi ir pažangia reguliacine aplinka investicinių fondų veikloje, panaikinami pertekliniai ribojimai investiciniams fondams, aiškiausia ir viena greičiausių licencijavimo sistemų.

Per pastaruosius 10 metų Lietuva per finansinius instrumentus, skirtus verslo finansavimui, energijos efektyvumo ir žemės ūkio finansavimo projektams, investavo apie 2 mlrd. EUR. ir pritraukė 2,5 mlrd. EUR privačių investicijų. Taip pat stiprinami nacionaliniai investuotojai, nacionalinės plėtros įstaigos, diegiamas strateginis valstybės biudžeto planavimas bei taikomas investicinis požiūris į viešuosius finansus.

Lietuvoje matomas didžiulis įdirbis ir potencialas pažangios energetikos, kibernetinio saugumo, žaliųjų investicijų, globaliųjų verslo paslaugų, pramonės, duomenų centrų srityse ir sektoriuose.