BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Judėjimą pirmyn simbolizuojančios burės - geriausiems ES fondų investicijų projektams

Data

2017 06 29

Įvertinimas
0
visi.JPG

Raudondvario dvare aktualiausiems ir patraukliausiems Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų Lietuvoje projektams įteikti „Europos burių 2017“ apdovanojimai. Už ES lėšomis įgyvendintus projektus iš viso balsavo beveik 10 tūkst. žmonių, nulėmusių, kurie iš jų verti nugalėtojų titulo - suteikę didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei.

„Džiugu matyti didelį gyventojų įsitraukimą ir aktyvumą – tai, jog tarp geriausiai vertinamų projektų atsidūrė tiek mažesnių regionų, tiek ir inovatyvių bendrovių bei valstybinių institucijų projektai, įrodo, kad visuomenė domisi, mato bei vertina platų investicijų ir jų rezultatų mastą. ES investicijos neatpažįstamai pakeitė ir toliau keičia mūsų šalies veidą tiek užsienio investuotojų, tiek šalies gyventojų akyse“, - teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Renginyje įteikti penki apdovanojimai: „Už investicijas į žmogų“, „Už proveržį į užsienio rinkas“, „Už inovatyviausius sprendimus“ ir „Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą“ prizai, kuriuos gavo daugiausiai visuomenės balsų surinkę projektai, bei atrankos komisijos apdovanojimas.

„Už proveržį į užsienio rinkas“ ir komisijos apdovanojimą laimėję UAB „Deeper“ 2013-aisiais sukūrė pirmąjį pasaulyje išmanų žvejybos sonarą. Bendrovei ES investicijos atvėrė eksporto kelius į daugiau kaip 50 užsienio šalių, į kurias šiuo metu eksportuoja 97 proc. visos savo produkcijos.

„Už inovatyviausius sprendimus“ apdovanota VMI elektroninių sąskaitų faktūrų sistema (i.SAF). Sukurta sistema leidžia pateikti ir gauti PVM sąskaitų-faktūrų duomenis, o jos populiarumą įrodo daugiau kaip 90 mln. sąskaitų faktūrų, registruotų šioje sistemoje.

Kupiškio rajono savivaldybė įvertinta „Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą“. Gamybinės teritorijos, esančios Krantinės g. Kupiškio mieste, sutvarkymas ir prielaidų privačioms investicijoms sudarymas jau pritraukė investicijų. Veiklą joje netrukus pradės UAB „Domimaks“, sukursianti 150 naujų darbo vietų.

Socialinė nominacija „Už investicijas į žmogų“ atiteko Valstybiniam studijų fondui, kuris užtikrino didesnį studijų prieinamumą žmonėms su negalia. Projekto metu aukštųjų mokyklų patalpos buvo pritaikytos neįgaliųjų poreikiams, darbuotojams pravesti specialūs apmokymai, o patiems studentams skiriamos specialios kasmėnesinės išmokos.

Finalinį dvyliktuką atrinkusią ir UAB „Deeper“ savo simpatijų apdovanojimą įteikusią komisiją šiemet sudarė Kęstutis Jankauskas, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) generalinio direktoriaus pavaduotojas, Giedrė Švedienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vykdomoji direktorė, Žygimantas Mauricas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto vyr. lektorius bei žurnalistas, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Aurimas Perednis.

Išsamiau su „Europos burių“ apdovanojimams atrinktais ir juos laimėjusiais projektais visi norintys gali ES investicijų svetainėje: http://esinvesticijos.lt/lt/europos-bures.

Burės – Europos Sąjungos struktūrinių investicijų, suteikiančių galimybę judėti pirmyn, kurti gražesnį, patogesnį gyvenimą kiekvienam iš mūsų, skatinti inovacijas, darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, sparčiai gerinti sąlygas dirbti ir investuoti Lietuvoje, simbolis.

Viešųjų ryšių skyrius
[email protected]
www.finmin.lrv.lt