BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Konferencijoje aptartas Kapitalo rinkų sąjungos kūrimas: iššūkiai ir galimybės verslui

Data

2015 09 15

Įvertinimas
0
IMG_8365.JPG
Finansų ministro kalba per konferenciją „Kapitalo rinkų sąjungos kūrimas: iššūkiai ir galimybės verslui“. Džojos Barysaitės nuotrauka

Vilnius, rugsėjo 15 d. Šiandien Finansų ministerijos ir Londono Sičio surengtos konferencijos dalyviai svarstė kaip skatinti kapitalo rinkas, kad šios daugiau skolintų verslui (ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms), aptarė Kapitalo rinkų sąjungos kūrimo klausimus bei naujausias finansų rinkų tendencijas.

„Verslas, o ypač mažos ir vidutinės įmonės, susiduria su finansavimo problemomis – tai konstatuojama ne tik Europos Sąjungoje, bet ir globaliu mastu. Ši kliūtis stabdo ūkio augimą. Kuriama Kapitalo rinkų sąjunga siekiama užtikrinti alternatyvius verslo finansavimo šaltinius ir skatinti jų įvairovę, taip stiprinant konkurenciją, kuri visų pirma naudinga tiems, kam reikia finansavimo. Lietuva remia Kapitalo rinkų sąjungos idėją, o taip pat imasi priemonių, kad verslas jau dabar galėtų skolintis iš kapitalo rinkų. Skatindami kapitalo investicijas į verslą, padėsime augti ekonomikai“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.  

Vilniuje surengtoje konferencijoje „Kapitalo rinkų sąjungos kūrimas: iššūkiai ir galimybės verslui“ dalyvavo aukšto rango Europos Komisijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos institucijų ir verslo atstovai.

Be tiesioginio bankų skolinimo, kapitalo rinkos yra pagrindinė priemonė, kuri padeda potencialiems investuotojams rasti tuos, kam reikia finansavimo, ir užtikrina ekonomikos finansavimo šaltinių įvairovę. Tačiau lyginant su kitomis pasaulio šalimis, Europos įmonės tebėra labai priklausomos nuo bankų finansavimo ir santykinai mažiau nuo kapitalo rinkų. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio įmonės JAV gauna penkis kartus daugiau lėšų iš kapitalo rinkų negu Europos Sąjungoje.

Kapitalo rinkų sąjungos tikslas – padėti verslui pasinaudoti kuo įvairesniais kapitalo šaltiniais visoje Europos Sąjungoje ir už jos ribų, padėti rinkoms efektyviau veikti ir pasiūlyti investuotojams bei indėlininkams papildomų galimybių „įdarbinti“ savo pinigus, kad šios lėšos prisidėtų prie ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo. Kapitalo rinkų sąjungos sukūrimas yra vienas svarbiausių Europos Komisijos prioritetų. 2015 metų pavasarį šiuo klausimu ji išleido žaliąją knygą, o rugsėjį laukiama jau Europos Komisijos veiksmų plano dėl Kapitalo rinkų sąjungos.

Stipresnės kapitalo rinkos papildytų bankus, kaip finansavimo šaltinį, ir padėtų pritraukti daugiau investicijų įmonėms (ypač mažoms ir vidutinėms) bei infrastruktūros projektams. Be to, tai leistų  pritraukti daugiau investicijų į Europos Sąjungą iš kitų pasaulio šalių, o  užtikrindamos finansavimo šaltinių įvairovę, didintų ir finansų sistemos stabilumą.

Finansų ministerija kartu su Ūkio ministerija ir Lietuvos banku, šių metų birželį pateikė Vyriausybei pasiūlymus dėl priemonių, kurios siekiama skatinti verslo, ypač mažų ir vidutinių įmonių, finansavimą Lietuvoje pasinaudojant kapitalo rinkos priemonėmis. Tarp jų - siūloma tobulinti sutelktinio finansavimo veiklos, viešo uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų platinimo sąlygas, neviešo uždarųjų akcinių bendrovių vertybinių popierių siūlymo kriterijus, akcijų suteikimo bendrovių darbuotojams reglamentavimą, kolektyvinio investavimo subjektų reguliavimą.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 008, 2390 187
Vrs@finmin.lt