2024-05-22

Konkursą vadovauti Turto bankui laimėjo Gintaras Makšimas

VĮ Turto bankas, centralizuotai valdantis administracinės paskirties valstybės nekilnojamąjį turtą, turi naują vadovą. Nuo šių metų gegužės 22 d., laimėjęs Finansų ministerijos paskelbtą konkursą, VĮ Turto banko direktoriaus pareigas pradeda eiti Gintaras Makšimas.

Prieš imantis naujų pareigų G. Makšimas vadovavo Analizės skyriui VšĮ Valdymo koordinavo centre.

„Naujajam vadovui, kaip ir pačiai įmonei, keliame profesionalumo, modernumo ir skaidrumo reikalavimus. Turto bankas turi teikti aukštos kokybės nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros paslaugas – įmonė ne tik įgyvendina kompleksinius valstybės nekilnojamojo turto modernizavimo projektus, bet ir rūpinasi savo klientų nekilnojamojo turto poreikiais. Tikimės, kad naujasis vadovas pasiūlys naujų sprendimų ir idėjų Turto bankui, o jo sukaupta patirtis prisidės prie sklandžios ir efektyvios įmonės veiklos, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė. – Kartu dėkoju ir laikinai Turto bankui vadovavusiam Ernestui Česokui už sklandų darbą pereinamuoju laikotarpiu“.

Naujasis VĮ Turto banko vadovas yra baigęs magistro studijas Mykolo Romerio universitete, vienpakopes universitetines studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete bei ISM Executive School strateginio valdymo kursą. G. Makšimas yra sukaupęs didelę patirtį įmonių, konkurencijos ir nekilnojamojo turto teisėje, išmano verslo strategiją, pokyčių valdymą, veiklos efektyvinimą. Anksčiau jis dirbo advokatu, buvo partneris Advokatų profesinėje bendrijoje „IN CORPORE“, vėliau vadovavo Teisės departamentui AB Lietuvos pašte, po to – Teisės skyriui UAB „Vilniaus vandenys“, ketverius metus buvo UAB „Visagino energija“ nepriklausomas valdybos narys. Nuo 2021 m. liepos mėn. G. Makšimas dirbo VšĮ Valdymo koordinavo centro Analizės skyriaus vadovu.

Konkurse į VĮ Turto banko direktoriaus pareigas dalyvavo 6 pretendentai. Naujasis vadovas pakeis pernai rugsėjį įmonę palikusį Mindaugą Sinkevičių. VĮ Turto bankui iki šiol laikinai vadovavo įmonės Finansų departamento direktorius Ernestas Česokas.

VĮ Turto bankas šiuo metu centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m. valstybės administracinio turto, įgyvendina daugiau nei 30 pastatų modernizacijos projektų, kurių vertė viršija 150 mln. eurų. Valstybės įmonė taip pat yra atsakinga už A. Goštauto kvartalo konversiją. Čia 2028 metais, be kitų valstybės institucijų, įsikurs 9-10 ministerijų.