BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva gavo antrąją Europos investicijų banko paskolos dalį

Data

2019 12 13

Įvertinimas
0
AdobeStock_111122201.jpeg

Penktadienį į valstybės iždą įplaukė antroji 1,3 mlrd. eurų Europos investicijų banko (EIB) paskolos dalis – 300 mln. eurų. Už ją bus mokamos 0,463 proc. metinės palūkanos, ši norma fiksuota visai paskolos trukmei – 25-eriems metams.

„Išskirtinai palankios paskolos sąlygos – ilgas terminas ir maža fiksuota palūkanų norma visam laikotarpiui – leis efektyviau ir operatyviau panaudoti Europos Sąjungos fondų lėšas, bus sparčiau įgyvendinami investicijų projektai, mažesniais kaštais atnaujinama ir modernizuojama savivaldybių infrastruktūra“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

EIB paskolos lėšos naudojamos 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) projektų Lietuvoje bendrajam finansavimui smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo, energetikos, aplinkos apsaugos, klimato kaitos, transporto ir tinklų infrastruktūros, užimtumo, socialinės, švietimo, viešojo administravimo, techninės paramos ir kaimo plėtros srityse.

Be to, dalis EIB paskolos perskolinama ES projektus įgyvendinančioms savivaldybėms, valstybės ir savivaldybės įmonėms, akcinėms ir uždarosioms akcinėms bendrovėms, kurių visas arba dalį akcijų valdo valstybė ar savivaldybė bei viešosioms įstaigoms, kurių steigėjai yra valstybės ar savivaldybės institucijos. Minėtos įmonės ir bendrovės gali šios paskolos lėšas naudoti ES projektų bendrajam finansavimui.

Lietuva ir EIB sutartį dėl 1,3 mlrd. eurų paskolos 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos bendrajam finansavimui užtikrinti pasirašė 2015 m. gegužę.  Tais pačiais metais Lietuva gavo pirmąją EIB paskolos dalį, už kurią mokamos 1,510 proc. metinės palūkanos, paskolos trukmė – 25-eri metai.

Papildoma informacija:

  • EIB įkurtas 1958 m. Europos ekonominės bendrijos sutartimi (Romos sutartis). Bankas teikia ilgalaikį finansavimą investicijų projektams, kurie prisidėtų prie ES politikos tikslų įgyvendinimo.
  • Banko akcininkėmis yra visos ES valstybės narės, o jo Valdytojų tarybą sudaro šių šalių finansų ministrai. Pagal skolinimo apimtis EIB yra didžiausia daugiašalė finansų institucija pasaulyje.
  • Lietuva EIB nare tapo 2004 m. gegužės 1 d. įstojusi į Europos Sąjungą.
  • 2019 m. EIB investicijos į Lietuvą sudarė 46,6 mln. eurų. Nuo 2004 m. bankas iš viso į projektus Lietuvoje investavo 2,9 mlrd. eurų.