BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva ir Šiaurės investicijų bankas pasirašė 100 mln. eurų paskolos sutartį

Data

2015 04 27

Įvertinimas
0

Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) ir Lietuvos Respublika pasirašė 20 metų trukmės 100 mln. eurų vertės paskolos sutartį dėl energijos vartojimo efektyvumo gerinimo iki 1990 m. pastatytuose viešuosiuose ir gyvenamuosiuose pastatuose.

Ilgalaikė paskola bus naudojama renovuoti gyvenamuosius namus, kurių bendras plotas sudaro 4 milijonus kvadratinių metrų, ir 49 viešuosius pastatus, daugiausiai ligonines, sveikatos priežiūros ir bendruomenių centrus.

Tai bus antrasis valstybės remiamos programos etapas. Per pirmąjį etapą, kuris įgyvendintas 2009–2014 m. ir kuris taip pat buvo finansuotas kartu su NIB (100 milijonų eurų paskola), buvo pagerintas 362 gyvenamųjų pastatų ir 50 viešųjų pastatų energijos vartojimo efektyvumas.

„Bendradarbiavimas su Šiaurės investicijų banku leidžia užsitikrinti ilgalaikį visuomenei svarbių projektų finansavimą patraukliomis sąlygomis. Paskola bus naudojama tęstiniam projektui – Lietuva investuoja į priemones leisiančias taupyti šilumos ir elektros energiją, kuriant gerbūvį ir taupant lėšas“, - sakė paskolos sutartį pasirašęs Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Viešosios ir gyvenamosios infrastruktūros modernizavimas pagerins komforto lygį, produktyvumą ir padės sutaupyti išteklių bei lėšų. Tai tikrai bus naudinga didinant Lietuvos konkurencingumą ir saugant jos aplinką“, – teigė ŠIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normannas.

Apie 85 proc. visų valstybei ir savivaldybėms priklausančių pastatų buvo pastatyti iki 1990 m. ir jie reikalauja didelių energijos sąnaudų. Energijos vartojimo efektyvumo programa siekiama iki 2020 m. viešuosiuose pastatuose sutaupyti 36,3 GWh energijos. Lietuvoje 96 proc. gyvenamųjų pastatų yra pastatyti prieš 1991 m. Šiam sektoriui programoje yra numatytas tikslas 30 proc., palyginti su 2004 m., sumažinti šildymui suvartojamos energijos kiekį.

Ilgalaikę paskolą Lietuvai ŠIB direktorių valdyba patvirtino per balandžio 23-24 dienomis Vilniuje vykusį posėdį. 2014 metais NIB pasirašė paskolų sutartis su trimis Lietuvos bendrovėmis, įskaitant 34,8 mln. eurų paskolą AB „Klaipėdos nafta“ investicijoms į suskystintųjų gamtinių dujų terminalą.

Šiaurės investicijų bankas yra tarptautinė finansų institucija, kurios akcininkai yra aštuonių šalių vyriausybės: Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Bankas finansuoja privačius ir viešuosius projektus šalyse narėse bei už jų ribų. NIB suteikti aukščiausi kredito reitingai – AAA (Standard & Poor’s) bei Aaa (Moody’s).

Daugiau informacijos suteiks
Šiaurės investicijų bankas
Kersti Talving, vyr. vadybininkė, tel. +358 10 618 0240, kersti.talving@nib.int
Dimitrijs Alehins, vyr. ryšių specialistas, tel. +358 10 618 0296, dimitrijs.alehins@nib.int
Finansų ministerija
Giedrius Šniukas, Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas, tel. (8 5) 2390187, g.sniukas@finmin.lt