BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva lygiuosis į pažangiausias šalis, tvarkydama viešuosius finansus

Data

2018 11 28

Įvertinimas
0
IMG_3249.jpg

Finansų ministerijos iniciatyva ir kvietimu, Lietuvoje darbą pradeda Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija. Šalyje viešintys ekspertai atliks Lietuvos fiskalinės atskaitomybės vertinimą pagal TVF metodologiją, parengs vertinimo dokumentą ir pateiks rekomendacijas.

„Fiskalinis skaidrumas – vienas esminių efektyvaus viešųjų finansų valdymo elementų. Skaidrūs viešieji finansai sudaro sąlygas priimti pagrįstus finansų valdymo ir fiskalinės politikos sprendimus, užtikrinti Vyriausybės atskaitingumą už gyventojų sumokėtų mokesčių panaudojimą. Taip pat tokiu būdu palaikomas ir stiprinamas investuotojų pasitikėjimą šalimi. Esu įsitikinęs, kad išorinis tarptautinės institucijos įvertinimas atskleis stipriąsias Lietuvos viešųjų finansų valdymo sritis, o rekomendacijos paskatins toliau tobulinti finansų valdymo sistemą“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Misijos metu bus vertinama, kaip Lietuvos viešųjų finansų valdymas (teisinė aplinka, procesai, taikomos metodikos ir praktika) atitinka TVF apibendrintus šios srities pasaulio gerosios praktikos standartus.

Daugiau apie TVF fiskalinio skaidrumo vertinimo metodologiją, kitų šalių fiskalinio skaidrumu įverčius: https://www.imf.org/external/np/fad/trans/