BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva muša rekordą: „Doing Business 2020“ reitinge – 11 vieta

Data

2019 10 24

Įvertinimas
1
AdobeStock_104519803.jpeg

Lietuva 3-ius metus iš eilės smarkiai gerina savo poziciją tarp geriausias verslo sąlygas turinčių pasaulio valstybių. Pasaulio banko (PB) sudaromame reitinge „Doing Business 2020“ mūsų šalis iš 14 vietos pakilo į 11-ą.

„Vyriausybė prieš porą metų kėlė tikslą patekti į reitingo 15-uką. Mums pavyko jį pagerinti dar pernai, o šiemet dar stipriau šoktelime į viršų. Viso pasaulio investuotojams parodėme, kad esame ambicinga bei kryptingai dirbanti šalis, kuri geba per trumpą laiką įgyvendinti efektyvias priemones ir pagerinti sąlygas verslo plėtrai. Sustoti neketiname, sieksime patekti į 10-uką“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

„Doing Business 2020“ ataskaitoje vertinti verslo aplinkos reglamentavimo pokyčiai, įsigalioję  iki 2019 m. gegužės 1 d. Aukštesnę poziciją reitinge Lietuvai lėmė sustiprinta mažųjų investuotojų apsauga aiškiau ir skaidriau apibrėžiant akcinės bendrovės nuosavybės ir kontrolės sandarą. Be to, palengvintas prisijungimas prie elektros tinklų ir sumažinti prisijungimo kaštai.

11-a vieta – aukščiausia Lietuvos pozicija per visą „Doing Business“ istoriją. Palyginimui, latviai šiuo metu užima 19 vietą, lenkai – 40-ą, estai – 18-ą.

Dar visai neseniai – 2017 m. – Lietuva „Doing Business“ reitinge užėmė 21 vietą. Per kelerius metus įgyvendinta ne viena priemonė palankių verslo sąlygų ir investicinės aplinkos užtikrinimui, pavyzdžiui, palengvintas mokesčių mokėjimas, eksportuojamų prekių deklaravimas, pagerinta mažųjų investuotojų apsauga. Šiemet priimti pakeitimai, pavyzdžiui, pertvarkyta juridinių asmenų nemokumo sistema, taip pat „Sodros“ įmokų konsolidavimo (įsigaliojusio 2019 m. sausio mėn.) įtaka, tikimasi, kitąmet padės mūsų šaliai dar aukščiau pakilti reitinge.

 

Papildoma informacija:

Pasaulio banko „Doing Business“ reitingas atnaujinamas kasmet ir atspindi sąlygas užsiimti verslu kiekvienoje valstybėje. Reitinge vertinami verslo reglamentavimo pokyčiai šiose srityse: verslo pradėjimas, statybų leidimų gavimas, priėjimas prie elektros, nuosavybės įregistravimas, paskolų gavimas, investuotojų apsauga, mokesčių mokėjimas, prekyba su užsieniu, sutarčių vykdymo užtikrinimas, nemokumo problemų sprendimas, darbuotojų priėmimas.