BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva šeštą kartą vykdys ES Dvynių projektą Makedonijoje

Data

2016 06 17

Įvertinimas
0
dvyniai_logo.jpg

Lietuva laimėjo atranką ir įgyvendins trumpalaikį ES Dvynių programos projektą Makedonijoje, kurio metu ekspertai dalinsis gerąja patirtimi, tobulinant ES paramos valdymo ir kontrolės sistemą. Mūsų šalies institucijos per pastaruosius dvylika metų laimėjo 67 programos atrankas, Makedonijoje, lietuvių patirtį įvertinus aukščiausiais balais, jau šeštąją.

Projektą „Nacionalinių valdžios institucijų gebėjimų patikimai ir veiksmingai valdyti ES lėšas stiprinimas atsižvelgiant ir į naują ES reglamentą 2014-2020 metams“ pusmetį įgyvendins Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir Nacionalinės mokėjimų agentūros ekspertai. Jo metu Makedonijos institucijų atstovai bus konsultuojami, kaip kurti ir stiprinti gebėjimus, reikalingus veiksmingam dabartinių ir naujų 2014–2020 m. daugiametės finansinės perspektyvos priemonių ES lėšų panaudojimui.

Nuo 2010 m. tai jau ketvirtasis Finansų ministerijos kartu su CPVA Makedonijoje įgyvendinamas projektas, užtikrinantis tarpinstitucinio bendradarbiavimo tęstinumą.

Projektui įgyvendinti Europos Komisija skyrė ketvirtį milijono eurų, pasiūlymus jį vykdyti buvo pateikusios dar keturios valstybės - Rumunija, Vokietija, Kroatija ir Lenkija.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi Dvynių projektų atrankų už daugiau kaip 55,5 milijonus eurų.

Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9378
[email protected]
www.finmin.lrv.lt