BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva su Europos Tarybos vystymo banku siekia pagerinti socialinio būsto politiką šalyje

Data

2019 05 09

Įvertinimas
0
60205063_2689527964407090_6137677715328729088_n.jpg

Vizito Sarajeve metu finansų ministras Vilius Šapoka ketvirtadienį susitiko su Europos Tarybos vystymo banko (angl. The Council of Europe Development Bank, toliau – ETVB) valdytoju Rolfu Wenzeliu. Susitikime aptarti sėkmingo Lietuvos ir ETVB bendradarbiavimo rezultatai bei ateities perspektyvos.

Nuo 1996 metų, kai Lietuva prisijungė prie ETVB, Bankas mūsų šalyje investavo 300 mln. eurų į daugiau kaip 10 socialinių projektų.

„Europos Tarybos vystymo bankas savo veiklą orientuoja išskirtinai socialine kryptimi. Vertiname banko indėlį mažinant mūsų šalyje socialinę atskirtį, apsaugant pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus. Dabartinėje Vyriausybės programoje numatyta tobulinti socialinio būsto politiką šalyje. Šia kryptimi artimiausiu metu ir dirbsime kartu su Banku“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šių metų pradžioje ETVB, bendradarbiaudamas su Finansų ministerija ir kitomis suinteresuotomis institucijomis, pradėjo rengti studiją apie socialinio būsto sektorių Lietuvoje, kuri turėtų atsakyti į klausimus, koks socialinio būsto paramos modelis ir kokia strategija būtų tinkamiausias Lietuvai, siekiant spręsti socialinio būsto problemas mūsų šalyje.

Šiais metais taip pat vyksta diskusijos dėl naujojo ETVB plėtros plano 2020-2022 m. Numatoma, kad artimiausius trejus metus ETVB ne tik išlaikys dabartines prioritetines sritis, t.y., skatins tvarų ir integracinį augimą, pabėgėlių ir migrantų integraciją, prisitaikymą prie klimato kaitos, tačiau kartu skirs didesnį dėmesį padedant valstybėms įgyvendinti Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus bei didins ETVB įsitraukimą, kuriant įtraukius ir tvarius miestus.

 

Papildoma informacija

  • Europos Tarybos vystymo bankas (ETVB)  vienija 41 Europos Tarybos šalį narę. Lietuva, priklausanti vadinamajai tikslinei šalių grupei, prie Europos Tarybos vystymo banko prisijungė 1996 m.
  • Naudojant banko paskolų lėšas buvo įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.  ETVB paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.