BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvoje kuriamas Vidurio ir Rytų Europos šalių bei Kinijos (17+1) bendradarbiavimo formato FinTech koordinatorių tinklas

Data

2019 11 27

Įvertinimas
0
MART0015.jpg

Pasauliniame FinTech žemėlapyje ryškiai matoma Lietuva tampa ir 17+1 formato valstybių finansinių technologijų koordinavimo centru. Tai oficialiai patvirtinta trečiadienį Vilniuje pirmą kartą vykstančiame 17+1 aukšto lygio Fintech forume, kuriame dalyvauja Kinijos ir 17-os Vidurio bei Rytų Europos šalių (VREŠ) Finansų ministerijų ir Centrinių bankų atstovai.

Forumo metu diskutuojama, kaip FinTech inovacijos gali būti panaudojamos, skatinant ekonomikos plėtrą ir prekybą su Kinija, taip pat ieškoma būdų, kaip suvaldyti su finansinių inovacijų plėtra susijusias rizikas. Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, VREŠ ir Kinija yra svarbios prekybos partnerės, o augantis e-komercijos potencialas ir tokios inovacijos kaip blokų grandinės technologija („blockchain“), dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija ir kt., gali ir turi būti panaudojamos tarptautinei prekybai palengvinti.

„Vilniuje pirmą kartą organizuojama tokio lygio diskusija rodo, kad Lietuva yra rimta konkurentė didiesiems Europos finansų centrams. Forumo metu aptarsime, kaip išnaudoti naujausias technologijas spartesnių ir pigesnių tarptautinių mokėjimų srityje, padėti mūsų mažoms ir vidutinėms įmonėms pasiekti naujas rinkas bei paskatinti spartesnį ekonomikos augimą. Forumo metu sukurtas 17+1 FinTech koordinatorių tinklas užtikrins tolesnį mūsų bendradarbiavimą, keitimąsi aktualia informacija bei idėjų, išsakytų forumo metu, įgyvendinimą“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

17+1 Fintech koordinatorių tinklas, sudarytas iš VREŠ bei Kinijos Finansų ministerijų ir Centrinių bankų atstovų, veiks kaip diskusijų platforma. Tinklas įgalins politikos formuotojų ir reguliatorių apsikeitimą naujausia informacija, leis įvertinti sektoriaus teikiamas galimybes, užtikrins bendradarbiavimą, skatins šalyse diegti pažangiausias technologijas ir efektyviau valdyti rizikas.

„Inovacijoms palanki reguliacinė aplinka leido Lietuvai įsitvirtinti kaip vartams, per kuriuos finansinių technologijų įmonės iš trečiųjų šalių gali veikti Europos bankų ir mokėjimų rinkoje. Matome, kad šia galimybe jau pasinaudojo arba aktyviai domisi didėjantis skaičius inovatyvių įmonių iš viso pasaulio, įskaitant ir Kiniją, – šiuo metu Lietuvoje licencijuotos devynios šios šalies kapitalo FinTech įmonės. FinTech iniciatyvos gali prisidėti prie glaudesnių finansinių ir ekonominių ryšių tarp ES ir Kinijos plėtojimo, taip sukurdamos naujų galimybių Europos, kartu ir Lietuvos verslui“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

17+1 Fintech Forumas pirmą kartą į Lietuvą pritraukė itin didelę verslo delegaciją iš Kinijos. Kartu su šalies Centrinio banko vicepirmininku Hexin Zhu bei Kinijos Užsienio reikalų ministerijos 17+1 sekretoriato vadove Yuzhen Huo į Lietuvą atvyko didžiausios Kinijos FinTech įmonių asociacijos atstovai ir tokie rinkos dalyviai kaip Huifu Payments, Epay Limited, 9F International bei kiti. 

Tikimasi, kad 17+1 Fintech koordinatorių tinklo veikla ne tik prisidės prie FinTech srities plėtros, bet tuo pačiu skatins ekonominį augimą, prekybą bei turistų srautus tarp regionų. Keitimasis gerąją praktika leis valstybėse diegti pažangiausias technologijas ir inovacijas įvairiuose sektoriuose (ne tik finansinių paslaugų), taip pat padės geriau suprasti ir valdyti atskirų valstybių sienas peržengiančias rizikas, su kuriomis susiduria FinTech sektorius.

 

Apie 17+1 valstybių aukšto lygio FinTech forumą:

  • 2012 m. Kinija pasiūlė naują bendradarbiavimo formatą Centrinės ir Rytų Europos šalims (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Šiaurės Makedonija, Serbija). 2019 m. balandžio mėn. Graikija tapo dar viena šio formato dalyve. Šalys bendradarbiauja įvairiose srityse, pavyzdžiui, transporto, prekybos ir žemės ūkyje, finansinių technologijų, žmonių tarpusavio ryšių ir kt.
  • 2019 m. balandžio 13 d. vykusiame 8-ajame Kinijos ir VREŠ aukščiausiojo lygio susitikime buvo parengtos ir priimtos Dubrovniko gairės dėl Kinijos ir VREŠ bendradarbiavimo (17+1 bendradarbiavimo formatas). Be kitų sutartų bendradarbiavimo sričių, ministrai pirmininkai, vertindami Lietuvos pasiekimus FinTech srityje, nusprendė Lietuvoje sukurti 17+1 formato finansinių technologijų koordinatorių tinklą ir surengti 17+1 valstybių aukšto lygio FinTech forumą Vilniuje.
  • Forumą organizuoja Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir Lietuvos bankas.
  • Forume dalyvauja aukšto lygio finansų ministerijų ir centrinių bankų atstovai iš Kinijos ir 17-os VREŠ valstybių: Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Graikijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Šiaurės Makedonijos Respublikos, Juodkalnijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ir Slovėnijos.
  • Forume stebėtojų teisėmis taip pat dalyvauja visų Europos Sąjungos šalių, nepriklausančių 17+1 formatui, atstovai.

Nuotr. aut. Olga Posaškova