BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvoje kuriamos vienos palankiausių sąlygų investicinių fondų veiklai

Data

2018 02 23

Įvertinimas
1
foto.jpg

Šiandien Finansų ministerija viešai konsultacijai pateikė įstatymų projektus, skirtus tobulinti investicinių fondų veiklos sąlygas Lietuvoje.

„Parengtas naujas įstatymų projektų paketas, kuris panaikins šiuo metu egzistuojančius perteklinius ribojimus investiciniams fondams. Rengiant pasiūlymus, buvo remtasi kitų Europos Sąjungos valstybių narių gerąja praktika. Tikimasi, jog tai sukurs palankiausias sąlygas Europos Sąjungoje ir suaktyvins investicinių fondų veiklą Lietuvoje“, — sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku 2017 m. atliko kolektyvinio investavimo subjektų (toliau – KIS) srities teisinio reguliavimo peržiūrą ir, remiantis ja, buvo pateikti atitinkami įstatymų projektai. Tai yra viena iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano priemonių, skirta alternatyvių finansavimo šaltinių plėtrai užtikrinti.

Įstatymų projektais siūloma supaprastinti KIS valdytojų licencijavimo ir veiklos leidimų išdavimo procesus. Taip pat sudaryti galimybę neprofesionaliesiems investuotojams Lietuvoje platinti užsienio alternatyviųjų KIS investicinius vienetus ar akcijas bei nustatyti tokio platinimo reikalavimus.

Siekiama išplėsti asmenų, galinčių būti turto saugotojais ir depozitoriumais, sąrašą ir nustatyti jiems taikomus reikalavimus. Taip pat siūloma suteikti daugiau lankstumo uždarojo tipo investicinių bendrovių reguliavimui. Įstatymais bus nustatytas ir teisinis reguliavimas paskolas teikiantiems KIS.