BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvoje lankęsi TVF ekspertai skatina spartinti struktūrinių reformų įgyvendinimą

Data

2019 11 21

Įvertinimas
1
tvf – kopija.jpg

Savaitę Lietuvoje dirbę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai vertino Lietuvos ekonominę situaciją ir ateinančių metų biudžeto projektą.

TVF atstovų teigimu, pasaulio ekonomikos augimui lėtėjant, mūsų šalies ekonomikos augimas išlieka santykinai stiprus ir subalansuotas. Privatų vartojimą palaikė įtempta darbo rinka ir stiprus darbo užmokesčio augimas, o efektyvesnis Europos Sąjungos (ES) lėšų panaudojimas padėjo paspartinti investicijas, visų pirma, statybos ir transporto sektoriuose. Fondo ekspertai akcentuoja, kad siekiant išlaikyti didelį darbo užmokesčio augimą, svarbu spartinti darbo našumą didinančių struktūrinių reformų įgyvendinimą, pirmiausia – sveikatos ir švietimo srityse.

„Visos tarptautinės organizacijos pripažįsta, kad būtent minėtos sritys Lietuvoje yra neefektyviausios. Todėl ypač svarbu susitelkti ir spartinti švietimo ir sveikatos sektorių pertvarką. Priešingu atveju ekonominė raida būtų netvari. Apie tai kalba ir TVF ekspertai – vertiname jų išsakytas įžvalgas, būtina į jas atsižvelgti. Be to, didėjant pasaulio ekonomikos neapibrėžtumui, turime būti apdairūs. Dėl to realistinis, subalansuotas, skatinantis lėšas naudoti efektyviau, mažinantis skurdą ateinančių metų biudžeto projektas šiuo metu yra geriausias sprendimas Lietuvai“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka, ketvirtadienį susitikęs su darbą Lietuvoje baigiančiu TVF misijos mūsų šaliai vadovu Borja Gracia bei kitais TVF ekspertais.

Kalbėdami apie 2020 m. biudžeto projektą, TVF atstovai, įvertinę didinamas socialines ir darbo užmokesčio išlaidas, atkreipė dėmesį į jų augimo tvarumą. Fondas rekomenduoja tobulinti mokesčių sistemą ekonomikos augimui palankia kryptimi – išplėsti nekilnojamojo turto ir aplinkos mokesčių bazę.

TVF atstovai Lietuvoje dirbo lapkričio 15-21 d. Vizito metu jie buvo susitikę ir su kitų valstybės institucijų, Lietuvos banko bei privataus sektoriaus atstovais.

TVF pranešimą rasite čia.

 

Papildoma informacija:

  • Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje.
  • Fondo įkūrimo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.
  • TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m.
  • Šiuo metu TVF priklauso 189 pasaulio valstybės.