BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvoje pristatyta Europos Komisijos Žalioji knyga dėl Kapitalo rinkų sąjungos

Data

2015 03 12

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 12 d. Europos namuose Vilniuje antradienį vyko diskusija tema „Viešosios konsultacijos: kelias į Kapitalo rinkų sąjungą“, kurią organizavo Finansų ministerija kartu su Europos Komisijos (EK) atstovybe Lietuvoje. Šio renginio tikslas - paskatinti Lietuvos finansų rinkos dalyvius ir verslo įmones dalyvauti Europos Komisijos viešai paskelbtose konsultacijose dėl kapitalo rinkų plėtros Europos Sąjungoje.

Renginio metu EK atstovė detaliai pristatė naujos EK viziją dėl galimų priemonių ES kapitalo rinkoms stiprinti, siekiant išplėsti ekonomikos finansavimo galimybes, atpiginti apsirūpinimą kapitalu (ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms), papildyti bankų finansavimo Europoje galimybes kitais galimais šaltiniais.

Finansų viceministras Algimantas Rimkūnas pažymėjo, kad „kapitalo rinkos plėtra yra vienas iš Lietuvos Vyriausybės prioritetų“.

„Turime plėsti finansinių instrumentų spektrą, kuriuo galėtų pasinaudoti įmonės, namų ūkiai ir investuotojai. Taip pat turime skatinti finansų inžinerijos priemones, kurios kurtų didesnę pridėtinę vertę ir užtikrintų ilgalaikę ir tvarią Lietuvos ekonomikos plėtrą. Tikiu, kad Europos Komisijos pirminės idėjos ir numatomi pateikti detalesni pasiūlymai prisidės prie efektyvios kapitalo rinkų plėtros Lietuvoje, Baltijos regione ir visoje ES“, – pažymėjo įžanginę kalbą seminare sakęs A.Rimkūnas.

EK atstovybės Lietuvoje vadovė dr. Natalija Kazlauskienė sakė: „Žano Klodo Junkerio vadovaujama Europos Komisija yra užsibrėžusi užbaigti bendrosios rinkos kūrimą nuo Energetikos sąjungos, bendros skaitmeninės rinkos iki bendros kapitalo rinkos. Kapitalo rinkų sąjunga leis išnaudoti įšaldytą likvidumą ir padės verslui, ypač MVĮ, pasinaudoti įvairesniais kapitalo šaltiniais iš bet kurios ES vietos, o investuotojams ir indėlininkams suteiks papildomų galimybių „įdarbinti“ savo pinigus, siekiant padidinti augimą ir kurti darbo vietas.“

Renginyje savo įžvalgomis dalijosi Lietuvos bankų asociacijos, Nasdaq Baltijos biržos, Rizikos ir privataus kapitalo asociacijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovai, bankų, Lietuvos banko, Finansų ministerijos atstovai ir kiti rinkos dalyviai.

Su Europos Komisijos Žaliąją knyga ir susijusiomis konsultacijomis, kuriose galima pareikšti nuomonę iki š.m. gegužės 13 d., galima susipažinti pagal šią nuorodą: http://ec.europa.eu/finance/capital-markets-union/index_en.htm

Po šių viešųjų konsultacijų, Europos Komisijos pateiks detalų veiksmų planą su konkrečiais pasiūlymais iki 2019 m. dėl Kapitalo rinkų sąjungos kūrimo Europos Sąjungoje.


Viešųjų ryšių skyrius
8 5 2390 022
Vrs@finmin.lt