BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvoje – virtualus TVF ekspertų vizitas

Data

2021 01 25

Įvertinimas
0
AdobeStock_99798683.jpeg

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiks su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia bei kitais TVF ekspertais, kurie analizuoja Lietuvos ekonominę situaciją ir ateities perspektyvas. Pirmą kartą virtualiu formatu rengiamas ekspertų vizitas truks iki sausio 29 dienos.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė susitikime TVF ekspertams pristatys XVIII-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės prioritetus ir svarbiausius artimojo bei ilgesniojo laikotarpio darbus. Taip pat bus aptartos  Finansų ministerijos parengtos Lietuvos makroekonominės prognozės, COVID-19 padariniai šalies ekonomikai, 2021 m. valstybės biudžetas, kiti fiskalinės ir mokesčių politikos klausimai.

„Susitikime su TVF ekspertais aptarsime Vyriausybės prioritetus, 2021 m. biudžetą, Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. – Recovery and resilience facility – RRF) potencialą ir galimybes prisidėti prie ekonominio atsigavimo. Pristatysime mūsų matymą dėl mokesčių politikos ir skolos valdymo ilgesniuoju laikotarpiu, aptarsime ekonominę ir viešųjų finansų padėtį bei perspektyvas. Vertiname TVF ekspertų įžvalgas ir rekomendacijas, kurios šiuo sudėtingu ir neapibrėžtumo kupinu laikotarpiu ypač vertingos“, – teigia ministrė G. Skaistė.

Įprastai TVF atstovai lankosi Lietuvoje du kartus per metus ir vertina šalies ekonominę padėtį bei vystymosi tendencijas pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį. Šis straipsnis įpareigoja TVF šalis nares siekti vykdyti tokią ekonominę ir finansų politiką, kuri užtikrintų šalies ir tarptautinį finansinį ir ekonominį stabilumą. Dėl COVID-19 pandemijos ir su ja susijusių ribojimų, TVF ekspertų vizitas ir ekonominių konsultacijų misija pagal TVF Steigimo sutarties IV str. 2020 m. Lietuvoje neįvyko.

TVF atstovai virtualaus vizito metu taip pat planuoja susitikti su kitų valstybės institucijų, ir privataus sektoriaus atstovais.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje, siekiant skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti. Lietuva TVF nare yra nuo 1992 m. ir priklauso Šiaurės-Baltijos šalių grupei. Iš viso fondui priklauso 190 pasaulio valstybių.