BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos finansų ministro V. Šapokos ir Izraelio finansų viceministro Y. Cohen susitikimas Izraelyje – apie kibernetinį saugumą ir bendradarbiavimą

Data

2019 06 28

Įvertinimas
1
IMG_5695.jpg

Izraelio finansų kibernetinio saugumo centre (FC3) Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Izraelio finansų viceministru, atsakingu už inovacijas ir kibernetinį saugumą finansų sektoriuje Yitzhak Cohen. Susitikimo metu pasidalinta šalių patirtimi Fintech ir kibernetinio saugumo srityse bei aptartas dvišalis bendradarbiavimas. V. Šapoka ir Y. Cohen sutarė parengti ir pasirašyti bendradarbiavimo memorandumą tarp Izraelio ir Lietuvos.

„Mūsų šalys garsėja kaip Fintech centrai pasaulyje. Siekiame nuolat būti priekyje, todėl efektyviausiai valdyti rizikas ir iššūkius galime tik veikdami drauge. Stiprindami institucinius gebėjimus, greitai reaguodami, keisdamiesi informacija apie gerąją praktiką ir veiklos metodus mes užtikrinsime balansą tarp finansinių inovacijų plėtros ir rizikos valdymo – tarp greičio ir saugumo“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Vizito Izraelyje metu finansų ministras V. Šapoka taip pat susitiko su didžiausiomis Fintech konsultacijų ir rizikos kapitalo įmonėmis.

FC3 yra atsakingas už finansų sektoriaus atsparumo kibernetinėms grėsmėms stiprinimą, operatyviai numatant galimas rizikas ir efektyviai jas suvaldant. Centras taip pat steigia kibernetinio saugumo laboratoriją, arba kitaip – reguliacinę „smėlio dėžę“, kurioje galės dalyvauti startuoliai, dirbantys Fintech ir kibernetinio saugumo srityse, ir jiems bus suteikta galimybė naudotis unikalia technologine infrastruktūra, duomenimis apie kibernetines grėsmes, rinkos analize ir kt.

 

Papildoma informacija:

  • 2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 Fintech įmonių (2017 m. jų buvo 117). Dirbančiųjų šiame sektoriuje skaičius per metus padidėjo 700 – iki 2,6 tūkst. Net 70 proc. visų šalyje veikiančių Fintech įmonių yra įsteigtos Lietuvoje, kitų įmonių būstinės yra Europoje ir už jos ribų – Izraelyje, Singapūre ir Honkonge. Net 96 proc. Lietuvoje veikiančių Fintech bendrovių kaip savo tikslinę rinką mato Europą, be to, daugiau nei trečdalis orientuojasi į Aziją, ketvirtadalis – į JAV;
  • Šių metų sausio pradžioje Vyriausybė pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama skatinti finansinių technologijų sektoriaus plėtrą. Jame numatoma toliau gerinti teisinę aplinką, didinti Fintech produktų ir paslaugų paklausą, ypač daug dėmesio skirti rizikoms (galimam pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, pažeidimams, susijusiems su vartotojų apsauga) valdyti. Šiemet numatyta tobulinti asmens tapatybės nustatymo būdus, įsteigti tarptautinį 16+1 šalių Fintech koordinavimo centrą, parengti ekosistemos, skirtos atsiskaityti negrynaisiais pinigais ugdymo įstaigose, koncepciją ir kiti darbai;
  • Finansų ministro V. Šapokos iniciatyva devynios šalies institucijos (Finansų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Lietuvos policija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimo“) kovo 18 d. pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų srityje. Institucijos suvienijo jėgas bendram tikslui – operatyviai numatyti galimas rizikas Fintech srityje ir efektyviai jas suvaldyti.