BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos investicijoms į energetinio efektyvumo didinimą – 67,5 mln. eurų paskola iš Europos Tarybos vystymo banko

Data

2020 11 13

Įvertinimas
0
money-2724241_1280.jpg

Europos Tarybos vystymo bankas (ETVB) Lietuvai suteikė ilgalaikę 67,5 mln. eurų paskolą, skirtą finansuoti investicijas į energetinio efektyvumo didinimą. Ši paskola yra 2019 m. suteiktos 100 mln. eurų ETVB paskolos dalis, padidinant bendrą paskolos sumą iki 167,5 mln. eurų.

Paskolos lėšomis bus finansuojama daugiabučių namų renovacija, siekiant padidinti jų energetinį efektyvumą, sumažinti energijos suvartojimą ir išlaidas šildymui bei prisidėti prie poveikio aplinkai mažinimo ir gyvenimo sąlygų pagerinimo.

„Džiaugiuosi dar vienu sėkmingu Lietuvos bendradarbiavimo su ETVB pavyzdžiu, šį kartą finansuojant investicijas į daugiabučių renovaciją ir žmonių gyvenimo sąlygų pagerinimą. Šiais metais bendravimas su ETVB yra ypač produktyvus – Bankas prisidėjo ne tik prie didelę naudą kuriančių socialinių projektų, tokių, kaip ligoninių, mokyklų, bibliotekų ir muziejų renovacija, tačiau ir prie COVID-19 pandemijos keliamų ekonominių padarinių sušvelninimo“, – kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.

ETVB taip pat vis glaudžiau bendradarbiauja su šalies savivaldybėmis – šiandien Bankas patvirtino papildomą 35 mln. eurų paskolą Vilniaus miesto savivaldybei, skirtą finansuoti miesto investicijų programą. ETVB taip pat anksčiau yra suteikęs paskolų Kauno miesto savivaldybei ir savivaldybės įmonei UAB „Kauno autobusai“.

Nuo 1996 metų Lietuvai prisijungus prie ETVB, Bankas Lietuvoje finansavo projektų už daugiau nei 600 mln. eurų.

Europos Tarybos vystymo bankas

ETVB vienija 42 Europos Tarybos šalis nares. Lietuva, priklausanti vadinamajai tikslinei šalių grupei, prie Europos Tarybos vystymo banko prisijungė 1996 m.

Naudojant banko paskolų lėšas buvo įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“. ETVB paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.

2020 m. ETVB Lietuvai suteikė paskolų 200 mln. eurų sumai, skirtų COVID-19 pandemijos keliamų ekonominių padarinių sušvelninimui. Šiomis lėšomis finansuojamas Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas, apimantis ne tik priemones skirtas sveikatos ir visuomenės apsaugai, tačiau ir pagalbą smulkiam ir vidutiniam verslui, darbuotojų užimtumo ir ekonomikos skatinimą.