BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos investicijoms į socialinę infrastruktūrą – 100 mln. eurų Europos Tarybos vystymo banko paskola

Data

2015 04 29

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 29 d. Finansų ministerija pasirašė sutartį su Europos Tarybos vystymo banku (ETVB) dėl ilgalaikės 100 mln. eurų paskolos, kurią Lietuva naudos valstybės investicijoms į socialinės infrastruktūros plėtros projektus.

Lietuva šią paskolą ETVB turės grąžinti per 20 metų. Ji bus teikiama dalimis, kiekvieną kartą bankas nustatys konkrečią palūkanų normą.

Paskolos lėšomis bus finansuojama kultūros, sveikatos apsaugos, švietimo, sporto įstaigų pastatų statyba ar renovavimas - daugiau nei 160 projektų (bendra vertė - 206 mln. eurų), kurie įtraukti į 2014-2018 metų Valstybės investicijų programą.

Lietuva ETVB nare yra nuo 1996 m. Naudojant banko paskolų lėšas buvo įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.  ETVB paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.

***

Europos Tarybos vystymo bankas yra vienintelis Europos vystymo bankas, savo veiklą orientuojantis išskirtinai socialine kryptimi: banko paskolomis finansuojamais projektais siekiama mažinti socialinę atskirtį, apsaugoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus, siekti darnios plėtros ir gerinti gyvenimo sąlygas. ETVB vienija 40 Europos Tarybos šalių narių, Lietuva priklauso vadinamajai tikslinei šalių grupei.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt