copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos investicijoms į socialinę infrastruktūrą – 100 mln. eurų paskola iš Europos Tarybos vystymo banko

Data

2020 03 04

Įvertinimas
1
3.jpg

Šiandien susitikime finansų ministras Vilius Šapoka ir Europos Tarybos vystymo banko (ETVB) Valdytojo pavaduotojas Tomáš Boček pasirašė kredito sutartį dėl 100 mln. eurų ilgalaikės paskolos Lietuvai. Paskolos lėšomis ketinama finansuoti 2019–2021 metų valstybės investicijų programoje numatytų investicijų projektus socialinės infrastruktūros plėtrai.

Šios lėšos bus naudojamos finansuoti kultūros, sveikatos apsaugos, švietimo, sporto įstaigų pastatų statybą ar renovavimą. Iš viso numatoma įgyvendinti daugiau nei 60 projektų, kurių bendra vertė siekia 201 mln. eurų.

„Džiaugiuosi sėkmingu bendradarbiavimu su ETVB, finansuojant didelę naudą kuriančius socialinius projektus, tokius, kaip ligoninių, mokyklų, bibliotekų ir muziejų renovacija. Tokiais projektais prisidedama prie žmonių gyvenimo sąlygų gerinimo ir siekiama darnios plėtros bei socialinės atskirties mažinimo“, - kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.

Susitikimo metu taip pat pasidžiaugta valstybės institucijų bendradarbiavimu su ETVB, rengiant socialinio būsto studiją. Nuo 2019 metų ETVB, bendradarbiaudamas su Finansų ministerija ir kitomis suinteresuotomis institucijomis, rengia studiją apie socialinio būsto sektorių Lietuvoje. Tikimasi, kad studija prisidės prie socialinio būsto problemų mūsų šalyje sprendimo.

Nuo 1996 metų Lietuvai prisijungus prie ETVB, bankas Lietuvoje finansavo projektų už daugiau nei 500 mln. eurų.

Papildoma informacija

Europos Tarybos vystymo bankas (ETVB)  vienija 41 Europos Tarybos šalį narę. Lietuva, priklausanti vadinamajai tikslinei šalių grupei, prie Europos Tarybos vystymo banko prisijungė 1996 m.

Naudojant banko paskolų lėšas buvo įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams, renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.  ETVB paskolų lėšos taip pat yra investuojamos į socialinės paskirties objektus, įtrauktus į Valstybės investicijų programą.