BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos ir Kosovo sutartis padės išvengti dvigubo pajamų apmokestinimo

Data

2021 01 25

Įvertinimas
1
3289_61df6b042d8862c9566f4185321d6910.jpg

Šiandien Stokholme pasirašyta Lietuvos ir Kosovo Respublikos sutartis dėl dvigubo pajamų apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo ir vengimo prevencijos.

Pradėjus taikyti šią sutartį bus sudarytos geresnės sąlygos plėtoti ekonominius ryšius, skatinti Kosovo gyventojus ir verslininkus investuoti į Lietuvos ekonomiką. Taip bus užtikrinamas aiškumas ir stabilumas, dėl Kosovo gyventojų ir įmonių Lietuvoje gaunamų pajamų apmokestinimo tvarkos, išvengiant dvigubo tokių pajamų apmokestinimo. Tokios pačios sąlygos ir apsauga bus taikoma ir Lietuvos investicijoms Kosove. Kartu bus užtikrinamas glaudesnis abiejų šalių mokesčių administratorių bendradarbiavimas, užkertant kelią mokesčių vengimui bei sudarant sąlygas efektyviam su dvigubu apmokestinimu susijusių ginčų sprendimui.

Lietuvos ir Kosovo sutartis bus pradėta taikyti abiems sutarties šalims atlikus būtinus reikalavimus jos įsigaliojimui ir taikymui. Šiuo metu Lietuva taiko 56 sutartis dėl dvigubo pajamų ir kapitalo apmokestinimo išvengimo.

Papildoma informacija

Kosovas – 2008 m. vasarį nepriklausomybę paskelbusi Balkanų pusiasalio valstybė, turinti 1,8 mln. gyventojų. Lietuva pripažino Kosovą de jure 2008 m. gegužės 6 d.

Remiantis Statistikos departamento duomenis, Lietuvos ekonominis bendradarbiavimas su Kosovu vyksta stabiliai. Per metus prekybos apyvarta sudaro apie 2 mln. Eur. (didžiają dalį, t.y. apie 90 proc., sudaro eksportas į Kosovą).