copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos žaliosios obligacijos – jau biržoje

Data

2020 03 02

Įvertinimas
0
AdobeStock_10224613.jpeg

Vyriausybė rinkoje papildė žaliųjų obligacijų emisiją, kuri įtraukta į Nasdaq Baltijos Skolos vertybinių popierių sąrašą. Tai pirmoji Baltijos šalyse Vyriausybės vertybinių popierių emisija, kurios pritrauktos lėšos naudojamos žaliesiems projektams įgyvendinti – daugiabučių modernizavimui ir energetiniam efektyvumui didinti. 

Vyriausybė vertybinių popierių aukcione išplatino 20 mln. eurų žaliųjų obligacijų, kurios papildė 2018 metais išleistą pirmąją Lietuvos istorijoje Vyriausybės žaliųjų obligacijų emisiją. Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody‘s Investment Services“ šią žaliųjų obligacijų emisiją įvertino aukščiausiu – GB1 balu. Šis vertinimas parodo, kad Vyriausybės žaliosios obligacijos išleistos laikantis aukščiausių standartų, todėl perspektyvos pasiekti iškeltus aplinkosaugos tikslus yra puikios.  Šiuo metu žaliųjų obligacijų išleista už 40 mln. eurų.

Iš žaliųjų obligacijų gautos lėšos yra perskolinamos Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA), įgyvendinant „Daugiabučių namų modernivazimo fondas“ projektą, ir siekiant modernizuoti daugiabučius namus, įgyvendinti nacionalinės energijos vartojimo efektyvumo tikslus ir mažinant klimato kaitą, taupant ir racionaliai naudojant gamtinius išteklius ir stabdant biologinės įvairovės nykimą bei oro ir vandens taršą. 2019 metų pabaigoje pradėtas 49 pastatų modernizavimas, kuris finansuojamas žaliųjų obligacijų lėšomis.

Vyriausybės vertybinių popierių aukcione paklausa siekė beveik 76 mln. eurų.

Už Vyriausybės obligacijas bus mokama 1,2 proc. metinių palūkanų. Žaliųjų obligacijų emisijos nominali trukmė – 10 metų, obligacijos bus išperkamos 2028 metų gegužės 3 dieną. Nominali vienos obligacijos vertė – 100 eurų.