BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Litechnia veržiasi į Vokietiją: aptartas bendradarbiavimo Fintech sektoriuje stiprinimas

Data

2019 03 21

Įvertinimas
0
IMG_20190321_172203_new.jpg

Pažangia teisine aplinka ir palankiomis sąlygomis augti Fintech įmonėms pasaulyje garsėjanti Lietuva stiprina bendradarbiavimą su Vokietijos finansiniu centru. Finansų ministras Vilius Šapoka, susitikęs su Heseno federalinės žemės finansų ministru dr. Thomu Schäferiu, aptarė galimybes padidinti abiejų šalių bendradarbiavimą Fintech sektoriuje, pristatė Lietuvos investicinių fondų reguliavimo sistemą, žaliųjų finansų skatinimo iniciatyvas.

„Inovacijos yra vienas iš ekonomikos augimo variklių, kuriančių didžiausią pridėtinę vertę. Mes nuo pat pradžių skyrėme daug dėmesio ne tik palankios verslui reguliacinės aplinkos kūrimui, bet ir su inovacijomis susijusių rizikų valdymui. Mūsų pastangas vertina didelės tarptautinės įmonės, pasirinkusios Lietuvą savo verslo plėtojimui. Sustoti neketiname, todėl ne tik planuojame tolimesnius pokyčius, bet ir plečiame bendradarbiavimą su kitomis valstybėmis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Susitikimo metu finansų ministras pristatė mūsų šalies pasiekimus Fintech srityje: palankią infrastruktūrą, programas, skirtas skatinti inovatyvią finansinių institucijų veiklą, efektyvų mokėjimo ir elektroninių pinigų licencijų išdavimo procesą.

V. Šapoka Heseno federalinės žemės finansų ministrui dr. Thomui Schäferiui taip pat pristatė Lietuvos veiksmus, siekiant užtikrinti perėjimo prie žaliosios ekonomikos tikslus ir klimato kaitos padarinių mažinimą. Praėjusiais metais Vyriausybė rinkoje išplatino žaliųjų obligacijų emisijas, kurios pritrauktos lėšos bus panaudotos žaliesiems projektams įgyvendinti – daugiabučių modernizavimui ir energetiniam efektyvumui didinti. Lietuvos pastangos diegti naujoves buvo įvertintos Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko – pernai mūsų šalis apdovanota aukso medaliu už daugiabučių namų renovacijos projektą.

Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvos ir Vokietijos investicinių fondų rinką ir inovacijų (Wealthtech) šioje industrijoje plėtrą. V. Šapoka pristatė praėjusių metų gruodį Seimo priimtus kolektyvinio investavimo subjektų veiklą reglamentuojančius įstatymus, kurie sukurs palankesnes sąlygas investicinių fondų veiklai ir mažins administracinę naštą.

 

Papildoma informacija

  • 2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 Fintech įmonių (2017 m. jų buvo 117). Dirbančiųjų šiame sektoriuje skaičius per metus padidėjo 700 – iki 2,6 tūkst. Net 70 proc. visų šalyje veikiančių Fintech įmonių yra įsteigtos Lietuvoje, kitų įmonių būstinės yra Europoje ir už jos ribų – Izraelyje, Singapūre ir Honkonge. Net 96 proc. Lietuvoje veikiančių Fintech bendrovių kaip savo tikslinę rinką mato Europą, be to, daugiau nei trečdalis orientuojasi į Aziją, ketvirtadalis – į JAV;
  • Šių metų sausio pradžioje Vyriausybė pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama skatinti finansinių technologijų sektoriaus plėtrą. Jame numatoma toliau gerinti teisinę aplinką, didinti Fintech produktų ir paslaugų paklausą, ypač daug dėmesio skirti rizikoms (galimam pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, pažeidimams, susijusiems su vartotojų apsauga) valdyti. Šiemet numatyta tobulinti asmens tapatybės nustatymo būdus, įsteigti tarptautinį 16+1 šalių Fintech koordinavimo centrą, parengti ekosistemos, skirtos atsiskaityti negrynaisiais pinigais ugdymo įstaigose, koncepciją ir kiti darbai.
  • Finansų ministro Viliaus Šapokos iniciatyva devynios šalies institucijos (Finansų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Lietuvos policija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimo“) kovo 18 d. pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų srityje. Institucijos suvienijo jėgas bendram tikslui – operatyviai numatyti galimas rizikas Fintech srityje ir efektyviai jas suvaldyti.