BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Liuksemburge – intensyvios derybos dėl finansinio instrumento euro zonai ir diskusijos dėl pajamų nelygybės

Data

2019 06 13

Įvertinimas
0
62544604_2256304364453280_2064371435207393280_n – kopija.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka ir viceministrė Miglė Tuskienė birželio 13–14 d. dalyvauja Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Liuksemburge.

Euro grupės derybose, kurios prognozuojama nusitęs iki gilios nakties, ministrai sieks patvirtinti ESM sutarties pakeitimų projektą, kuris po savaitės būtų teikiamas Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui. Nors susitarta dėl daugumos klausimų, ministrai vis dar turės išspręsti likusius sudėtingiausius klausimus. Lietuvai ypač svarbu, kad būtų išlaikytas vienbalsiškumas pagrindiniais ESM veiklos klausimais.

Tuo tarpu derybose dėl finansinės priemonės konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje skatinti neišspręsti sunkiausi finansiniai klausimai: galimybė prie priemonės prisidėti papildomai už ES biudžeto ribų bei instrumento lėšų paskirstymo raktas. Anksčiau Lietuva ne kartą yra pasisakiusi, kad minėta nauja biudžetinė priemonė turėtų būti integralia ES biudžeto dalimi, finansuojama įprastais nuosavais ištekliais ir jokiu būdu neturi būti kuriama gerai veikiančių instrumentų, pvz., tokių kaip Sanglaudos politika, sąskaita. Tuo tarpu lėšų paskirstymo raktas turi atspindėti valstybių narių poreikius konkurencingumo ir konvergencijos tikslams pasiekti.

„Naujai kuriamo instrumento lėšos tarp šalių turi būti paskirstomos atsižvelgiant į jo tikslus – struktūrinių reformų poreikį siekiant konvergencijos ir konkurencingumo. Todėl visuomet kritikavome Europos Komisijos siūlymą remtis tik gyventojų skaičiaus kriterijumi. Kadangi naujo instrumento teisinis pagrindas yra ES Sutarties Sanglaudos straipsnis – manau, kad būtina įtraukti ir konvergencijos poreikius atspindinčius kriterijus, tokius kaip BVP vienam gyventojui. Dėl instrumento dydžio bus tariamasi derybų dėl kitos ES daugiametės finansinės perspektyvos kontekste. Jeigu kai kurios valstybės narės norėtų šiam instrumentui skirti papildomų išteklių tarpvyriausybinio susitarimo pagrindu, negalime to uždrausti, tačiau tai neturi būti privaloma visiems“, – sakė ministras.

ECOFIN posėdyje bus tvirtinama pažangos ataskaita dėl Bankų sąjungos stiprinimo. Joje įvardijama pažanga, kurią pavyko pasiekti bankų sektoriaus rizikos mažinimo srityje bei mažinant neveiksnių paskolų lygį, tam taikant įvairias priemones. Finansų ministrai aptars veiksmų planą, skirtą kovoti su neveiksmingomis paskolomis Europos Sąjungos bankų sektoriuje.

Daugiau informacijos apie pajamų nelygybės klausimą – vaizdo įraše.