BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Liuksemburge vyksta diskusijos dėl Sanglaudos politikos ateities po 2020 metų

Data

2019 06 25

Įvertinimas
0
{C44BD088-26EB-AF4C-9F8B-AD771F357AB3}.jpg

Šiandien finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė dalyvauja Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) susitikime, kuriame diskutuojama dėl Europos Sąjungos Sanglaudos politikos ateities po 2020 m. Dalinamasi nuomonėmis apie patikimą ekonomikos valdymo ir Bendrijos konvergenciją, svarstomi Sanglaudos politikos ir Europos semestro sąryšio klausimai.

Ministrams, atsakingiems už Sanglaudos politiką, vis dar kelia susirūpinimą dideli Bendrijos regioniniai ir teritoriniai skirtumai. Keliami klausimai dėl investicijų, vykdomų pagal ES sanglaudos politiką, vaidmens bei jų koordinavimas kartu su nacionalinėmis reformomis, skatinančiomis augimą, įtraukumą ir gerą valdymą.

BRT posėdyje L. Maskaliovienė teigė, kad ryšys tarp Sanglaudos politikos ir Europos semestro yra stiprinamas, o šių procesų sinergija ir papildomumas gali būti naudingas. Anot jos, matomi ryškūs teigiami ir progresyvūs poslinkiai tiek modernizuojant, tiek supaprastinant Sanglaudos politiką, o visą derybų dėl naujųjų 2021-2027 m. ES sanglaudos politikos reglamentų procesą galima laikyti sėkmingu.

„Lieka vis mažiau laiko iki naujosios finansinės perspektyvos pradžios, esame raginami pradėti programavimą, tačiau galutiniai sprendimai dėl esminių finansinių klausimų – dar nepriimti. Lietuva dėl jai mažėjančio finansavimo gali susidurti su nesubalansuotomis finansinėmis sąlygomis. Investicinių lėšų mažėjimas turi būti laipsniškas, nes kitu atveju susidursime su nepakankamu reformų finansavimu, kurios Lietuvai yra siūlomos pagal konkrečias Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas“, – L. Maskaliovienė atkreipė dėmesį į svarbius neišspręstus klausimus.