BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Liuksemburgo investiciniams fondams – kvietimas kurtis Lietuvoje

Data

2019 06 13

Įvertinimas
2
64571638_444105129715169_8903708637604610048_n.jpg

Lietuva mezga ryšius su Liuksemburgo investicinių fondų industrija. Ketvirtadienį finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Liuksemburgo investicinių fondų asociacija pristatyti Lietuvos investicinių fondų jurisdikciją bei inovacijų šioje industrijoje nišą – Wealthtech.

Vizito Liuksemburge metu finansų ministras Vilius Šapoka ir asociacijos generalinis direktorius Camille Thommes bei nariai kalbėjosi apie Lietuvos ir Liuksemburgo investicinių fondų reguliavimo sistemas bei galimybes Liuksemburgo investiciniams fondams investuoti Lietuvoje. 

Ministras pristatė praėjusių metų gruodį Seimo priimtus kolektyvinio investavimo subjektų (KIS) veiklą reglamentuojančius įstatymus, kurie mažins administracinę naštą investiciniams fondams ir sukurs palankesnes sąlygas jų veiklai, o kartu – ir daugiau verslo finansavimo alternatyvų bei galimybių investuoti mūsų šalyje.

„Lietuva lyderiauja Fintech srityje, tačiau to neužtenka – turime eiti toliau, plėtodami investicinių fondų, ypač turto valdymo – Wealthtech – sritį. Priimtas įstatymų paketas – didelis žingsnis į priekį mūsų šalyje kuriant pažangiausią reguliavimo aplinką Europos Sąjungoje investicinių fondų veiklai. Jis suteikia mums galimybę tapti patrauklia vieta kurtis investiciniams fondams“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Gegužę Lietuva paskelbė, kad mūsų šalis pirmoji kartu su Europos Komisija ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) pradeda vykdyti tvarių finansų projektą, kuris suteiks finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų Lietuvos įmonių finansavimui bei sukurs sąlygas ateiti naujiems tarptautiniams investuotojams.

Lietuva vienintelė pateikė projektą per struktūrinių reformų programą (SRSS) tvarių finansų srityje. Jo metu bus rengiama Lietuvos strategija ir veiksmų planas dėl tvarių (žaliųjų) finansų bei Žaliojo finansų instituto įsteigimo Lietuvoje galimybių studija. Šiuo projektu siekiama suteikti daugiau galimybių šalies institucijoms kurti palankią ekosistemą tvarioms investicijoms Lietuvoje, skatinti tvarių instrumentų vystymąsi, įtraukti visuomenę į tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimą bei padėti pritraukti investicijas į tvarius produktus.

 

Papildoma informacija apie KIS:

  • KIS veiklą reglamentuojančių įstatymų pakeitimas panaikino perteklinius ribojimus investiciniams fondams, todėl jų reguliavimas tapo gerokai aiškesnis ir lankstesnis, suteikiantis naujų galimybių investuotojams. Įstatymų paketu supaprastintos KIS valdytojų (valdymo įmonių ir investicinių bendrovių-valdytojų) licencijavimo ir veiklos leidimų išdavimo procedūros, sumažinti reikalavimai licencijavimo metu reikalaujamų pateikti dokumentų sąrašui. Taip pat sudarytos galimybės užsienio alternatyviųjų KIS investicinius vienetus ar akcijas platinti Lietuvoje neprofesionaliesiems investuotojams, o įgyjamus specialiųjų KIS investicinius vienetus (akcijas) apmokėti nepiniginiu įnašu.
  • Įstatymų paketas suteikia daugiau lankstumo uždarojo tipo investicinių bendrovių reguliavimui (kapitalo didinimo, savų akcijų supirkimo, dividendų skyrimo srityse) bei išplečia asmenų, galinčių būti turto saugotojais ir depozitoriumais, ratą.