BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Mažinama administracinė našta vertybinių popierių emitentams

Data

2015 09 16

Įvertinimas
0
nasdaq.jpg

Vilnius, rugsėjo 16 d. Šiandien posėdyje Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos, atsižvelgiant į Europos parlamento ir Tarybos direktyvą, parengtiems Vertybinių popierių ir LR Lietuvos banko įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama sumažinti administracinę naštą vertybinių popierių emitentams bei sukurti skaidresnes šios rinkos sąlygas.

Įstatymų pakeitimais vietoje ketvirčio finansinių ataskaitų nustatomas reikalavimas teikti metines ir pusmečio finansines ataskaitas - taip mažinant administracinę naštą vertybinių popierių emitentams. Be to, skatinant laisvą kapitalo judėjimą ir ES vertybinių popierių rinkų patrauklumą , jiems suteikiama galimybė lengviau iš ES valstybių narių pasirinkti savo buveinės valstybę narę, nustatant galimybę pasirinkti tarp tų ES valstybių narių, kuriose prekiaujama jo vertybiniais popieriais. 

Mažinant korupcijos ir finansinių priemonių rinkas reglamentuojančių įstatymų pažeidimų galimybes, įstatymų pakeitimais nustatomi aiškūs pranešimo apie balsavimo teisių emitente įgijimą arba praradimą reikalavimai, pagal kuriuos privaloma pranešti ir apie su balsavimo teisėmis susietų finansinių priemonių įgijimą ar praradimą. Taip pat nustatoma prievolė reguliuojamos rinkos operatoriui sudaryti sąlygas prieiti prie Europos elektroninės prieigos punkto, taip sukuriant galimybę potencialiems investuotojams prieiti prie visų ES valstybių narių reglamentuojamos informacijos bazių ir palengvinti tarptautinį investavimą į Lietuvos ir ES valstybių vertybinių popierių rinkas.

Pakeitimais Lietuvos Bankui suteikiamos veiksmingos galios nustatyti pažeidėjams atgrasančias poveikio priemones  ir taip užtikrinti tinkamą ir vieningą vertybinių popierių rinkų priežiūrą .

Papildoma informacija:
Lietuvoje veikia Nasdaq OMX reguliuojama rinka, į kurios prekybos sąrašus įtraukti 35 emitentai Lietuvoje. Pastarųjų pajamos 2014 m. sudarė virš 10,62 mlrd. EUR.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2199 337