BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Mažinama korupcijos apraiškų galimybė muitinėje

Data

2015 10 21

Įvertinimas
0
muitine_1.jpg
Muitinės departamento nuotrauka

Vilnius, spalio 21 d. Finansų ministras Rimantas Šadžius pasirašė įsakymą „Dėl muitinės tarpininkų registravimo ir veiklos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo, kuriuo vietoj muitinės pareigūnų teisės nustatoma jų pareiga tam tikrais atvejais panaikinti muitinės tarpininko registravimą.

Vadovaujantis iki šiol galiojusia tvarka, muitinės tarpininko registracija dėl pažeidimų iš esmės galėjo būti naikinama pasirinktinai – t. y. sprendimus dėl tarpininko veiklos stabdymo priimantis subjektas galėjo nuspręsti subjektyviai, ar muitinės tarpininko registraciją naikinti. Tokia pasirinkimo galimybė neužtikrino skaidraus ir sąžiningo muitinės pareigūnų darbo.

Naujoji tvarka numato, kad muitinės tarpininko įregistravimas privalo būti panaikinamas, jei muitinės tarpininkas pateikė klaidingą informaciją apie save, buvo pripažintas kaltu dėl reikšmingo ar kartotinio muitų teisės aktų pažeidimo, per vienerius metus nuo muitinės tarpininko registravimo liudijimo išdavimo dienos nepradėjo teikti muitinės tarpininko paslaugų. Įregistravimas taip pat turės būti panaikintas, jeigu muitinės tarpininko paslaugas muitinės tarpininko vardu teikė muitinės tarpininko atstovas, neatitinkantis nustatytų reikalavimų, bei vykdant teismo sprendimus ir kitais, teisės akte numatytais atvejais. Naujoji tvarka sumažins korupcijos pasireiškimo tikimybę Lietuvos Respublikos muitinės veikloje.

Įsakymas parengtas, įgyvendinant Finansų ministerijos antikorupcinę programą, bei siekiant užtikrinti ilgalaikę, veiksmingą ir kryptingą korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemą Muitinės departamente.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199 337
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt