BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministrai su eurokomisare E. Ferreira aptars ES ekonomikos gaivinimo priemones Sanglaudos politikos srityje

Data

2020 06 25

Įvertinimas
0
AdobeStock_143425853.jpeg

Ketvirtadienio pavakarę už Sanglaudos politiką ir reformas atsakinga eurokomisarė Elisa Ferreira ir dešimties Valstybių narių finansų ministrai video konferencijoje apžvelgs Europos Sąjungos (ES) ilgalaikes ekonomikos gaivinimo priemones, susijusias su naujais Sanglaudos politikos teisės aktų pasiūlymais 2014-2020 m. ir 2021-2027 m. ES finansavimo laikotarpiams.

Nuotolinėje video konferencijoje dalyvaus: Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Bulgarijos, Slovėnijos, Rumunijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos finansų ministrai bei eurokomisarė E. Ferreira.

Reaguodama į COVID-19 sukeltas pasekmes ekonomikai, Europos Komisija (EK) gegužės 28 d. pateikė 2021-2027 m. laikotarpio Bendrųjų nuostatų, Europos Regioninės plėtros (ERPF), Europos Socialinio (ESF+) bei Teisingos pertvarkos fondų (TPF) reglamentų pakeitimus. Taip pat, kuriamas naujas REACT-ES instrumentas, kuris turėtų papildyti 2014-2020 m. ES investicijų programos darbotvarkę.

Finansų ministerijos viceministrė Miglė Tuskienė pastebi, jog naujasis REACT-ES instrumentas kelia papildomą administracinę naštą jį programuojant, o pasiūlyta asignavimų skirstymo metodika gerokai skiriasi nuo tradicinės Sanglaudos politikos metodo, kuriame gerovės lygis vaidina esminį vaidmenį.

Taip pat, anot viceministrės, TPF turėtų atlikti svarbų vaidmenį ir prisidėti siekiant pereiti prie neutralaus poveikio klimatui, žaliosios, konkurencingos ir įtraukios ekonomikos.

„Džiaugiamės, kad po derybų buvo įtrauktas Lietuvos inicijuotas pasiūlymas išplėsti TPF finansavimo aprėptį švietimo ir socialinės įtraukties srityse. Toliau sieksime, jog TPF žaliosios transformacijos investicijos neturėtų teritorinių apribojimų bei būtų panaikinti įsipareigojimai atlikti privalomus pervedimus iš ERPF ir ESF+ į TPF“, – sako viceministrė M. Tuskienė.

Derybose dėl 2021–2027 m. Sanglaudos politikos pasiūlymų paketo Lietuva siekia tolimesnio taisyklių supaprastinimo ir kuo didesnių lankstumo priemonių galimybių, kad ES finansavimo galimybės būtų universaliai pritaikomos pagal individualius valstybės poreikius ir taip būtų pasiektas maksimalus ES fondų ir instrumentų poveikis.

PAPILDOMAI

Reaguojant į COVID-19 pasekmes bei siekiant įgyvendinti koordinuotus veiksmus ES institucijų lygmeniu, dešimties valstybių narių grupė, dalyvavusi video konferencijoje, pritarė jungtinei nacionalinių pozicijų deklaracijai. Joje atspindimi Lietuvos išsakyti poreikiai ir lūkesčiai Sanglaudos politikos teisėkūros paketui 2014-2020 m. ir siūlomiems patobulinimams 2021-2027 m. Deklaracija siekiama paskatinti kuo didesnį ES instrumentų ir fondų lankstumą, mažinti galimai kylančią administracinę naštą, paspartinti būtinųjų investicijų pradžią ir nesukurti papildomų apribojimų, kurie trukdytų valstybėms narėms pačioms lanksčiai investuoti ES lėšas pagal konkrečius valstybės poreikius ir unikalias problemas, kilusias po COVID-19 pandemijos.