BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministrės G. Skaistės ir EBPO generalinio sekretoriaus M. Cormann susitikime – tarptautinės pelno mokesčio principų peržiūros klausimas

Data

2021 09 27

Įvertinimas
0
IMG_0027.jpg

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šiandien susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Mathias Cormann. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta tarptautiniam procesui dėl pelno mokesčio principų peržiūros, taip pat aptartas Lietuvos ir EBPO bendradarbiavimas.

Anot ministrės, šiuo metu svarbiausia rasti visoms dalyvaujančioms šalims priimtiną sutarimą dėl naujo tarptautinio pelno mokesčio režimo ir užtikrinti, kad būtų užtikrintos vienodos konkurencinės sąlygos visoms šalims. Ministrė pabrėžė, kad šiuo atžvilgiu EBPO vaidmuo yra kertinis.

„Lietuva drauge su kitomis 133 šalimis palaiko tarptautinio sutarimo pagrindinį siekį – kovoti su agresyviu mokesčių planavimu ir teisingiau apmokestinti tarptautines korporacijas, kad ir kur jos veikia ar generuoja pelną. Turime rasti konsensusu grįstą sprendimą, kuris užtikrintų vienodą konkurencinę aplinką, tuo pačiu suvaldant siekius diegti perteklines naujojo režimo išimtis. Kitas svarbus klausimas – efektyvus ir nuoseklus sutarimo, ypač „antrojo ramsčio“ dėl minimalaus pelno mokesčio tarifo, įgyvendinimas Europos Sąjungos mastu. Tik išsprendus šiuos klausimus bus galima aiškiau įvertinti galimą poveikį skirtingiems pelno apmokestinimo modeliams regione bei erdvę galimiems pelno apmokestinimo pokyčiams nacionaliniu mastu“, – teigė ministrė G. Skaistė.

Šio globalus susitarimo esmę sudaro „dviejų ramsčių susitarimas“: I ramstis – siekiama, kad tarptautinės didžiausios įmonės mokėtų mokesčius ir tose šalyse, kur generuoja pajamas (šie nauji principai būtų taikomi 20 mlrd. eurų apyvartą ir 10 proc. pelningumą generuojančioms tarptautinėms kompanijoms); II ramstis – minimalaus pasaulinio pelno mokesčio (ne mažiau kaip 15 %) nustatymas didelėms tarptautinėms korporacijoms, viršijančioms 750 mln. eurų metinės apyvartos ribą, taip sprendžiant problemas, susijusias su pelno perkėlimu.

Anot ministrės, tikimasi, jog politinis sprendimas dėl tarptautinio pelno mokesčio režimo pakeitimų galėtų būti priimtas spalio mėnesį, įgyvendinimui reikalingus susitarimus pasiekiant dar iki šių metų pabaigos.

Susitikime su Generaliniu sekretoriumi M. Cormann taip pat pažymėta, jog Lietuva džiaugiasi intensyviu bendradarbiavimu su EBPO. Pavyzdžiui, buvome viena pirmųjų šalių, pradėjusių taikyti automatinį mokesčių informacijos keitimąsi – vieną svarbiausių visų laikų organizacijos darbų plečiant mokesčių skaidrumo apimtis. Šiuo metu iniciatyva jungia virš 100 pasaulio jurisdikcijų, o nuo 2009 m. priskaičiuota 107 mlrd. eurų papildomų mokesčių.

Finansų ministrė taip pat pasidžiaugė sėkmingu Lietuvos ir EBPO bendradarbiavimu, įskaitant bendradarbiavimą EBPO rengiamos Lietuvos ekonominės apžvalgos kontekste.