BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministrės G. Skaistės ir EK viceprezidentės M. Vestager susitikimo ašis – ilgalaikiai pokyčiai augimui

Data

2021 04 13

Įvertinimas
0
Vestager.jpg

Antradienio popietę finansų ministrė Gintarė Skaistė dalyvavo nuotoliniame aukšto lygio susitikime su Europos Komisijos viceprezidente Margrethe Vestager, kuriame aptarė nacionalinio Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) plano rengimą bei prioritetus.

Finansų ministrė G. Skaistė susitikimo metu pabrėžė, jog Europos Komisijos finansavimas suteikia unikalią galimybę paspartinti šalies struktūrinę transformaciją. Todėl EGADP plano parengimas bei jo suderinimas su EK yra vienas prioritetinių artimojo laikotarpio Vyriausybės darbų.

„Intensyviai dirbame rengdami nacionalinį Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės planą derindami jį su Vyriausybės prisiimtais ambicingais įsipareigojimais. Ši priemonė suteiks papildomą paspirtį būtinoms reformoms ir investicijoms švietimo, skaitmenizacijos, inovacijų ir kitose Lietuvai svarbiose srityse, tokiose kaip žalioji pertvarka, sveikata, ar viešasis valdymas“, –  teigė finansų ministrė G. Skaistė.

Tuo pačiu ministrė pažymėjo, jog bendradarbiaudama su ekspertais, socialiniais ir ekonominiais partneriais, koncentravosi į ekonominio atsparumo didinimą bei perėjimą prie aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo.

„Rengdami nacionalinį planą nebandome pasinaudoti senais stalčiuose nugulusiais projektais, o bendradarbiaudami su ekspertais, socialiniais ir ekonominiais partneriais, koncentruojamės į ekonominio atsparumo didinimą bei perėjimą prie aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo vidutiniu laikotarpiu. Šiuo metu dėliojami galutiniai integruoto plano akcentai ir jis bus paskelbtas viešai visuomenei susipažinti artimiausiu metu“, – teigė ministrė.

G. Skaistė taip pat pažymėjo, jog viso plano rengimo metu Lietuva palaiko glaudžius ryšius su Europos Komisija, vyksta intensyvios konsultacijos, siekiant užtikrinti, kad planuojamos investicijos būtų tinkamos finansuoti iš šio šaltinio.

Primename, jog Europos Komisija (EK), reaguodama į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, 2020 m. gegužės 20 d. pristatė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę, kuri suteikia unikalią galimybę ne tik padėti ekonomikai atsigauti po pandemijos, bet ir paspartinti šalių narių ūkių struktūrinę transformaciją.

Rengdama nacionalinį planą, Lietuva yra išskyrusi septynias komponentų kategorijas, kurioms numatoma naudoti EGADP lėšas: žalioji pertvarka; skaitmeninė transformacija; sveikata; socialiniai reikalai; mokslas ir inovacijos; švietimas; viešieji finansai. Žalioji pertvarka ir skaitmeninė transformacija yra visos ES prioritetai, kuriems kiekviena šalis narė turi skirti mažiausiai, atitinkamai 37 ir 20 proc. EGADP lėšų. Kiti nacionalinio plano projekte išskirti prioritetai yra susiję su Europos Tarybos rekomendacijų Lietuvai įgyvendinimu. Pagal EGADP Lietuvai yra numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijų.