copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministro V. Šapokos ir komisaro J. Hahn susitikime aptartos derybos dėl ES 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos

Data

2020 01 22

Įvertinimas
0
82551954_167856714528485_3336195097904545792_n.jpg

Briuselyje su Europos komisaru, atsakingu už Europos Sąjungos (ES) biudžetą Johannes Hahn susitikęs finansų ministras Vilius Šapoka aptarė derybas dėl ES daugiametės finansinės programos (ES DFP), Lietuvos prioritetus, aiškią poziciją ir iššūkius.

Ministras V. Šapoka akcentavo Sanglaudos ir Bendrosios žemės ūkio politikų svarbą, siekiant tolesnės šalies  konvergencijos, o taip pat – kovojant su klimato kaita ir aplinkos tarša. Taip pat pažymėta būtinybė užtikrinti deramą sutartinių įsipareigojimų vykdymą „bendro intereso srityse“ (Ignalinos AE uždarymo programa bei Kaliningrado specialiajai tranzito schema). Aptarti ir strateginiai transporto bei energetikos infrastruktūros projektai.

„Dar kartą pakartojome, kad pasiūlymas, pagal kurį esame tarp šalių, kurioms Sanglaudos politikos finansavimas mažinamas labiausiai, ir kurių žemdirbiai turi gauti mažiausias tiesiogines išmokas ES, negali būti laikomas teisingu. Komisarui pabrėžėme savo poziciją, kad tokiems pasiūlymams negalėsime pritarti. Tuo tarpu Ignalinos AE uždarymo programos užbaigimas bei Kaliningrado specialiosios tranzito schemos sklandus funkcionavimas yra ne tik Lietuvos, bet visos Europos Sąjungos interesas“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Komisaras J.Hahn akcentavo galimas rizikas, susijusias su nepakankamu ES DFP dydžiu, taip pat būtinybę kiek įmanoma greičiau pasiekti susitarimą dėl naujo ES daugiamečio biudžeto. Komisaras domėjosi Lietuvos socio-ekonomine situacija, regionų plėtros tendencijomis, emigracijos poveikiu ekonomikai ir kt. klausimais, aktualiais sprendžiant dėl Sanglaudos politikos įgyvendinimo Lietuvoje.