BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„MoneyFest by Money2020“ konferencija: V. Šapoka pristatė Lietuvos pasiekimus Fintech inovacijų srityje

Data

2020 09 25

Įvertinimas
0
IMG_0029-2.jpg

Kokį poveikį pandemija daro Fintech sektoriui, kaip Fintech sektorius padeda esamoje situacijoje ir kokią pagalbą šiam sektoriui gali suteikti Vyriausybė – apie tai penktadienį nuotolinėje „MoneyFest by Money2020“  diskusijoje kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.

Ministras konferencijos metu aptarė Lietuvos inovacijų strategiją ir pažangą Fintech srityje, naujus iššūkius ir ekonomikos skatinimo priemones, skirtas kovai su COVID-19 pandemijos padariniais bei pristatė ateities planus.

Anot V. Šapokos, nors COVID-19 pakoregavo planus, Vyriausybė ir toliau siekia skatinti ekonominį augimą. Tikimasi, kad bendromis pastangomis pavyks įveikti krizę, o Lietuva ir toliau išlaikys inovacijų ir skaitmeninių technologijų lyderės pozicijas Europoje.

Ministro teigimu, pasaulio ekonomikai pandemija sukėlė didelį šoką, tačiau Fintech sektoriui Lietuvoje tai atvėrė naujas galimybes.

„Mes anksti supratome, kad turime dėti visas pastangas kurdami Fintech sektoriui palankią aplinką Lietuvoje ir COVID-19 pandemija parodė, kad laiku priėmėme teisingus sprendimus. Fintech sektorius Lietuvoje augo net ir pandemijos metu. Įmonės svariai prisidėjo veikdamos kaip tarpininkai, teikiant lengvatines paskolas nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams bei pritaikydamos savo nuotolinio identifikavimo ar mokėjimų paslaugas spartaus paslaugų skaitmenizavimo metu. Šiuo metu didelį dėmesį finansų sektoriaus skaitmenizacijai skiria ir Europos Komisija – ketvirtadienį buvo paskelbti pasiūlymai dėl skaitmeninės finansų strategijos, ES mokėjimų rinkos, kripto turto ir kibernetinio saugumo. Taip pat planuojamos finansinės investicijos į skaitmenines reformas valstybėse narėse“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Diskusijos įrašą galite stebėti „Moneyfest by Money2020“ konferencijos metu spalio 26 – 29 dienomis. Renginiui reikalingą registraciją rasite ČIA