BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Moody‘s“ pagerino Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą

Data

2019 08 23

Įvertinimas
0
AdobeStock_178768998.jpeg

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody‘s“ pagerino Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingo perspektyvą iš stabilios į teigiamą. Pats reitingas (A3) kol kas liko nepakeistas.

Savo sprendimą „Moody‘s“ grindė toliau Lietuvos vykdoma griežta fiskaline politika, paremta laipsniškai mažėjančia, palyginus su BVP, valdžios sektoriaus skola, taip pat tvariomis skolos aptarnavimo išlaidomis bei mažėjančia su visuomenės senėjimu susijusia fiskaline rizika. Kitas veiksnys, nulėmęs kredito reitingų agentūros įvertinimo teigiamą pokytį – didėjantis Lietuvos vidutinės trukmės ir ilgalaikio ekonomikos augimo potencialas, kuriam įtakos turi Vyriausybės vykdomos struktūrinės reformos ir darbo jėgos pasiūlą didinančios migracijos tendencijos.

Išlaikytas A3 kredito rizikos vertinimo reitingas, pasak agentūros ekspertų, atspindi santykinai aukštą šalies gerovės lygį, didelį ekonomikos lankstumą bei stiprią institucinę aplinką, kurią lemia integracija į Europos ir Vakarų institucines struktūras.

Paskutinį kartą „Moody‘s“ pagerino mūsų šalies skolinimosi reitingo perspektyvą 2015 m.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ (S&P) Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A (stabili perspektyva), „Fitch“ – A- (teigiama perspektyva).

Kredito reitingų agentūros pranešimą galite rasti čia.

 

Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.