copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Nauja strateginio valdymo sistema užtikrins žymiai efektyvesnį valstybės lėšų panaudojimą

Data

2020 01 14

Įvertinimas
1
AdobeStock_53946097.jpeg

Šiandien Seimas priėmė svarstymui Finansų ministerijos ir Vyriausybės kanceliarijos parengtą Strateginio valdymo įstatymo projektą ir su juo susijusių įstatymų projektų paketą. Šiuo įstatymų paketu siekiama įteisinti naują strateginio valdymo sistemą, kuri užtikrins strateginių tikslų įgyvendinimą bei efektyvesnį ir tikslingesnį valstybės finansinių išteklių planavimą ir panaudojimą.

„Po ilgų parengiamųjų darbų ir diskusijų Vyriausybėje, pagaliau išėjome į finišo tiesiąją. Esame žingsniu arčiau, kad aukščiausiu lygiu – Seimo įstatymu – įteisintume vieną svarbiausių valstybės valdymo procesų – strateginį planavimą. Mūsų siūlomi pokyčiai sudarytų galimybes žymiai efektyviau ir tikslingiau naudoti valstybės lėšas ir sklandžiau siekti užsibrėžtų strateginių tikslų“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šiandien galioja apie 290 strateginio planavimo dokumentų, kuriuose nustatoma apie 1 800 vertinimo rodiklių, o strateginiai tikslai silpnai susieti su valstybės finansiniais ištekliais, todėl sudėtinga šalies mastu užtikrinti tinkamą valstybės strateginių tikslų įgyvendinimą.

Pritarus Strateginio planavimo įstatymui bus įdiegta vieninga sistema, kurioje bus nustatytos nuoseklios ir aiškios valstybės strateginių tikslų sąsajos su biudžetu, sumažintas ir susistemintas strateginio planavimo dokumentų ir vertinimo rodiklių skaičius. Įstatyme bus įtvirtintas aukščiausias biudžeto klasifikavimo lygmuo – valstybės veiklos sritys, kurioms jau artimiausio valstybės biudžeto įstatyme bus tvirtinami asignavimai ir nurodomi srityse nustatyti pagrindiniai valstybės strateginiai uždaviniai ir siekiami rezultatai.

Šiuo metu strateginio planavimo sistemą reglamentuojanti Strateginio planavimo metodika netaikoma Seimui ir vietos savivaldai, t.y., Regionų plėtros taryboms ir savivaldybėms, todėl Vyriausybė neturi galių sukurti ir išlaikyti bendros nacionalinės strateginio planavimo sistemos.

Valstybės kontrolė, atlikdama auditus, taip pat pateikė rekomendacijas tobulinti strateginio planavimo ir biudžeto formavimo sistemas: optimizuoti strateginio planavimo dokumentų ir juose planuojamų vertinimo rodiklių skaičių; užtikrinti nuoseklias ir aiškias sąsajas tarp valstybės strateginių tikslų nustatymo ir biudžeto planavimo; atsiskaitant už valstybės lėšų panaudojimą kartu pateikti informaciją apie pasiektus rezultatus.